Hastalıklara İlaç Gibi Gelen 18 Film

11956

Kim ne derse desin hastalıkları büyük küçük diye adlandırmaktan nefret ederim. Hastalık hastalıktır, her insanın acı eşiği farklıdır!

Hasta olduğum vakitlerde nazlı olmasına oluyorum fakat çok ilgi göremiyorum. Benim de tutunacak sağlam tek dalım filmler oluyor. Bir insanın içine umut serpen, iyiliği, özgürlüğü, özgünlüğü, sevgiyi, aşkı, inanmayı en iyi şekilde yansıtan; benden başkalarını görmemi, daha kötülerinin –ya da daha doğru bir tabirle- benim hastalığımda yaşadığım acının bir kat daha fazlasını yaşayan insanları görmemi sağlayan, insanlara vazgeçmemeyi aşılayan, iyisini kötüsünü her yönünü gösteren bu filmlere tutunuyorum. Size de bir tavsiye film listesi hazırladım.

Ne olursa olsun, küçümsemeyin. Ne olursa olsun tek taraflı görmeyin ve tek taraflı düşünmeyin çünkü öyle yapmak işleri daha da zorlaştırır. Bu küçümseme olayını sadece başkaları için söylemedim, en önemlisi kendinizi küçümsemeyin. Herkesten önce kendinizi düşünmelisiniz elbet, sınırları aşmadan.

Eğer sizin de fikirleriniz varsa, bilmek isterim. İyi seyirler. ^^

Hastayken İzlenebilecek En Güzel 18 Film

18Lorenzo’nun Yağı

Hastayken İzlenebilecek En Güzel 18 Film
- Reklamlar -

Yönetmenliğini George Miller’ın yaptığı gerçek bir olayı anlatan filmde, Augusto (Nick Nolte) ve Michaela Odone (Susan Sarandon) çiftinin oğulları Lorenzo’nun (Noah Banks ve Zack O’Malley Greenburg) yakalandığı ALD isimli hastalığın pençesinde günden güne ölüme sürüklenmesine karşı yaptıkları mücadeleyi anlatıyor. Oğulları için bir ilaç yapacak kadar tıp öğrenen çiftin bulduğu ilaç Lorenzo’s Oil adıyla piyasaya sürülmüştür.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0104756/

Önceki İçerik17-19 Nisan Haftasının En İyi Gişe Filmleri
Sonraki İçerik24 Nisan’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi
ayipamabu
Biraz kitap, biraz film, biraz müzik, biraz fotoğrafla bir ömür yaşatıyorum kendime.