24 Nisan’da vizyona girecek izlenilesi filmler!

0
988

Perşembe demek ne demek? Tabi ki vizyona girecek filmleri araştırmak demek. Öyleyse dev hizmet olarak bu hafta vizyonda hangi filmler izlenilesi paylaşalım dedik. Öncelikli olarak vizyona girecek filmlerin tamamını listeleyerek başlayalım ki ne var ne yok bir görelim. Toplamda 11 film bulunuyor.

Bakınız 24 Nisan’da vizyona girecek olan filmler:

 • Limonata
 • Black Sea
 • Cake
 • Gece Yarısı Sokakta Tek Başına Bir Kız
 • Annie
 • Citizenfour
 • Kendin Ol
 • Gemma Bovery
 • Marigold Oteli’nde Hayatımın Tatili
 • Öğrenci İşleri
 • İntikam Kapanı

İşte haftanın Film Tavsiyesi niteliğindeki filmleri

Her hafta bir sürü film vizyona giriyor. Sizi tek tek bütün filmleri araştırmaktan kurtarıyor ve iki izlenilesi filmi paylaşıyorum. Bunlardan ilki Citizenfour. Film gösterildiği bütün festivallerden ve çağrıldığı bütün ödül törenlerinden toplamda 40tan fazla ödül aldı. (ki bu oldukça başarılı olduğunu gösterir.) IMDB puanı 8.2 olan film, 2015 Akademi Ödülleri’nde En İyi Belgesel dalında Oscar Ödülü’nü de kazandı.

Amerika prömiyerini Ekim 2014’te New York Film Festivali’nde yapan film Türkiye’deki ilk gösterimini ise 34. İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirilen filmin yönetmeni Laura Poitras ve kadrosunda Edward Snowden, Glenn Greenwald, Laura Poitras, William Binney, Kevin Bankston, Jacob Appelbaum gibi isimler var.

Filminde, belgeselci Laura Poitras ve gazeteci Glenn Greenwald ile “Citizenfour” takma adını kullanarak iletişime geçen ve Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı’nın yaptığı yanlışlarla gizli işleri ortaya döken CIA analisti Edward Snowden’ın hikayesi konu edilmektedir.

Citizenfour Filminin Fragmanı

Citizenfour Filminin Fotoğrafları

Gelelim haftanın ikinci izlenilesi filmine. Geçtiğimiz günlerde galası yapılan ve beğeni toplayan ‘Limonata’yı şiddetle tavsiye edebilirim. Çekimleri İstanbul, Bulgaristan ve Makedonya’da tamamlan film, Ali Atay’ın kamera arkasına geçtiği ilk yönetmenlik deneyimi. Film ilk gösterimini Ulusal Yarışma bölümünde yer aldığı 34. İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirecekti fakat ‘sansür’ nedeniyle festivalden çekilen filmlerden biri oldu.

Makedonya’da yaşayan Suat eski bir tır şoförüdür ve iki oğlu bulunmaktadır. Oğullarından biri olan Sakip’i ölüm döşeğinde yanına çağırır. Kardeşinden haberi olmayan Sakip’e, kendisinin İstanbul’da imam nikahı ile bir bir kadınla evlendiğini ve çocuğu olduğunu ama onu hiç görmediğini söyler. Ondan helallik almak son dileğidir bu nedenle babasının isteğini gerçekleştirmek için Sakip yollara düşer.

Filmin başrollerini Serkan Keskin ile Ertan Saban paylaşıyor. İzledikten sonra değerlendirmelerinizi bekliyoruz. Şimdiden iyi seyirler.

Limonata Filmin Fragmanı

Limonata Filminin Fotoğrafları

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir