He-Man ve Kainatın Hakimleri Sony Pictures ile Geliyor

1219

He-Man ve Kainatın Hakimleri (İngilizce: Masters of the Universe, kısaltılmış şekliyle MOTU), Amerikan oyuncak firması Mattel tarafından 1981’de yaratılan oyuncak, çizgi roman ve çizgifilm serisidir. Seride olaylar He-Man ve İskeletor (İngilizce: Skeletor) etrafında gerçekleşir. 1987 yılında Masters of the Universe ismi ile vizyona girmiş ancak beklentileri karşılayamayan bir girişim olmuştu.

He-Man ve Kainatın Hakimleri geliyor!

Supernatural, Chuck, Nikita ve The O.C.’nin de yapımcılığını yapan McG (Joseph McGinty Nichol) He-Man’in live-action animasyon filmi için Sony Pictures ile yola devam etmek istediklerini Deadline‘a yaptığı röportajda dile getirmiş.

- Reklamlar -

He-Man ve Kainatın Hakimleri Sony Pictures ile geliyor

Sizi bilmem ama ben küçükken elime geçirdiğim ve kılıç olduğunu hayal ettiğim her şey ile “GÖLGELERİİİİİN GÜCÜ ADIIIINAAAAAAAA! GÜÜÜÜÇ BENDEEEE ARTIIIIK” diye bağırdığımı çok net bir şekilde hatırlıyor ve içten içe gülümsüyorum. Live-Action olmasının diğer başarısız girişimlere nazaran daha iyi bir seçim olacağı konusunda da içim çok rahat.

Bu arada Roger Sweet’i bilir misiniz bilmiyorum ama zamanında “Bu benim fikrimdi. Bana ait” diye ortaya atlamışlığı da var. Olay da şu: Eski bir tasarımcı olan Roger Sweet bu serinin kendisi tarafından yaratıldığını ileri sürmesine rağmen Mattel tarafından bu iddia doğrulanmadığı için Roger’ın bu savı kesinlik kazanmamış ve havada kalmıştır.

Kainatın Hakimleri serisi, 1987’de sinemaya uyarlanmasının yanı sıra; 1990 ve 1991’de “The New Adventures of He-Man” olarak ve 2002 yılında da “He-Man ve Kainatın Hakimleri” serisi olarak yeni bir konseptle tekrar çekilmeye başlanmıştır.

Önceki İçerikUyumsuz Serisi Yandaş Filminden Yeni Fragman Geldi
Sonraki İçerikYeraltı Peygamberi Sam Raimi Tarafından Tekrar Çekilecek
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)