Indiana Jones 5 Filmi 2019 Yılında Geliyor

772

Indiana Jones 5 filmi, 19 Temmuz 2019 yılında vizyona gelmeye hazırlanıyor. Gişe rekorları kıran serinin beşinci filmi olacak bu yapımı diğer dört filmin de yönetmenliğini yapan Steven Spielberg‘in yöneteceği ve bu rol ile ikonlaşmış Harrison Ford‘un Indiana Jones olarak tekrar karşımıza çıkacağını söyleyerek içinize su serpmemiz gerekiyor. Yapımcılıklarını ise ünlü ikili Kathleen Kennedy ve Frank Marshall üstlenecek.

Indiana Jones 5 Filmi 2019 Yılında Geliyor

- Reklamlar -

Alan Horn’un Indiana Jones 5 Filmi İçin Cümleleri

Walt Disney Studios CEO‘su Alan Horn’un; “Sinema tarihinin en büyük kahramanı olan Indiana Jones’u 5. defa beyaz perdede görecek olmak bizi çok heyecanlandırıyor. Çok fazla yönetmen, senarist ve oyuncu bu seride yer almak istiyor ancak Steven ve Harrison olmadan bu seriyi düşünmek imkansız! O yüzden beşinci filmi de onlara emanet ettik.” cümlelerini sarf etmiş.

Ünlü arkeolog ve maceracı Indiana Jones‘un ilk filmi 1981 yılında Raiders of the Lost Ark – ki bu film ile Amerikan Film Endüstrisi tarafından Tüm Zamanların En iyi 100 Filmi listesine girdi– ardından 1984 yılında Indiana Jones and the Temple of Doom, 1989’da Indiana Jones and the Last Crusade ve 2008 yılında Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull ile karşımıza çıkmıştı. Bu dört filmi toplamda 2 milyar dolar gişe hasılatı ile de tarihe geçmişti.

Walt Disney Studios’un 19 Temmuz tarihini seçilmiş olmasının nedeni ise; 12 Temmuz’da Marvel’ın Inhumans filmi ile aynı tarih aralığında iki filmi de dağıtımını yapmak istemesiymiş. Bu arada Lucasfilm’in Star Wars: Episode IX‘inin de bu tarihlerde çıkacak olması Indiana Jones ve Star Wars’un inanılmaz bir gişe savaşı içerisine gireceğini de gösterecek.

Önceki İçerikBen-Hur Filminden İlk Görüntüler Geldi
Sonraki İçerikHan Solo’nun Gençliği İçin Finalistler Belli Oldu
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)