İnsanları Seyreden Güvercin Vizyona Girdi

1330

İnsanları Seyreden Güvercin filmi, İsveç sinemasının usta yönetmeni Roy Andersson’ın İkinci Kattan Şarkılar ve Siz, Yaşayanlar’ın ardından Yaşayanlar Üçlemesi’ni tamamlamaktadır. Ayrıca Venedik Film Festivali‘nde Altın Aslan ödülü alan film, Filmekimi’nin de merakla beklenen filmi olmuştur.

İnsanları Seyreden Güvercin Vizyona Girdi

- Reklamlar -

İnsanları Seyreden Güvercin Filminin Konusu

Sam ve Jonathan ellerinde bavullarıyla insanlara onları eğlendirecek ürünler satmaya çalışan iki gezgin satıcıdır. Satmaya çalıştıkları ürünler vampir dişleri ya da canavar maskeleri gibi klasikleşmiş oyuncaklardan oluşmaktadır. Ancak ironik bir şekilde aslında ne Sam ne de Jonathan mutludur. İşleri ise çok da parlak değildir. Zira ikisi de satış konusunda pek becerikli değildir, üstüne yalan söylemek konusunda da başarılı değildirler. İnsanları bu eğlenceli ürünleri almak için ikna etmenin yollarını aramaya devam ederler. Artık biraz daha süslü laflar bulup kapı kapı dolaşmayı deneyeceklerdir, bu esnada da çevrelerinde tuhaf şeyler yaşanmaya başlar.

Roy Andersson‘un son filmi olan İnsanları Seyreden Güvercin, şu an yalnızca İstanbul ve Mersin’de gösterimdedir.

İnsanları Seyreden Güvercin Filmi Fragmanı

Önceki İçerikNikahta Keramet Var Mı? Vizyona Girdi
Sonraki İçerikMinyonlar’ın Yeni Yıl Kutlama Videosu Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)