Home Listeler iTunes 2015’in En Çok İndirilen Filmlerini Açıkladı

iTunes 2015’in En Çok İndirilen Filmlerini Açıkladı

1616

2003 de kullanıma açılan ve şu günlerde ücretli-ücretsiz müzik, müzik videoları, televizyon şovları, dijital kitaplar yayınlayan, bünyesinde bulundurduğu filmleri kiralama yada satın alma opsiyonuyla kullanıcısına sunan iTunes her yıl sonunda olduğu gibi bu yıl sonunda da “en” listelerini tüm dünyayla paylaştı.

Zamanın getirdiği belkide artık mecbur kılmaya başladığı teknoloji ve tüm dünyada gelişen koşullar sayesinde bir çok insan sinema dünyasını evinde elinde kahvesi üzerinde battaniyesiyle takip etmeye başladı. E hal böyle olunca da çevrimiçi izlenme rakamları önemli bir ölçüm haline geldi.

Son 12 ayda iTunes üzerinden en çok izlenen/indirilen film şimdiye kadar yayınlanmış tüm Star Wars filmlerini içinde bulunduran “Star Wars Digital Collection” oldu.
Serinin son filmi “The Force Awakens“in yarattığı beklenti ve heyecan bu sonucu beklenen bir durum haline getirmişti zaten. Listenin kazananını takip edenler ise Disney ve Marvel birlikteliğinin ilk animasyon filmi “Big Hero 6” ve American Sniper.

Bağımsız filmler kategorisinde ise dikkat çeken durum listede ki bir çoğu filmin Oscar ödüllü olması ki listenin en başında En İyi Uyarlama Oscarın kazanan “The Imitation Game” yer alıyor.

Yakın dönemde sizlere 2015’in en iyi filmlerini muhteşem bir video ile sunmuştuk.

Şimdi ise 2015 de iTunes’tan İndirilen/İzlenen İlk 10 Film

Back

10. Star Wars: Digital Collection

- Reklamlar -

Back