Kadınlara Özel: Moda İle İlgili Filmler

1686

Heyo. Bütün kızlar toplandıysak yazıya şöyle rahatça bir giriş yapalım. Nasıl olsa biz bizeyiz. Film izlemeye bayılanlar olarak birleştiğimiz tam da burada, ‘modayı’ da araya katıp günümüzü gün etmeyelim mi?

Edelim tabi. Hayatımızın vazgeçilmezi alışveriş ve yine bir o kadar önemli olan filmler bir arada olunca bakalım nasıl oluyormuş. Karşınızda moda ile ilgili filmler ve ötesi. Buyurun:

Moda İle İlgili Filmler

9Şeytan Marka Giyer

Kadınlara Özel: Moda İle İlgili Filmler
- Reklamlar -

IMDB puanı her ne kadar 6.8 olsa da, gönüllere taht kuran ve sıkılmadan izleyebileceğiniz ir yapım. The Devil Wears Prada Lauren Weisberger’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmış olan 2006 yapımı Oscar adayı bir film. Meryl Streep, Anne Hathaway, Emily Blunt, Stanley Tucci, Adrian Grenier ve Tracie Thoms filmde rol alırken filmin yönetmenliğini David Frankel, yapımcılığını ise Wendy Finerman yapmıştır. Filmin kitaptan uyarlanan senaryosunu Aline Brosh McKenna yazmıştır.

New York’ta yaşayan sade ve naif bir genç kız olan, henüz gazecilikten mezun Andrea Sachs bir işe girer. Runaway Magazin’in acımasız yöneticisi Miranda Priestly adlı güçlü ve sofistike bir kadının ikinci asistanı olarak görev almıştır. Andrea’nın hayali iyi bir gazeteci olmaktır. Söz konusu görev için aslında sıradan bir tarzı olsa da mücadeleci yapısı ile hızla başarı kazanacaktır. Ancak bu durumun da bedelleri vardır. Andy, kendisine uzak gibi görünen Miranda’nın o şatafatlı dünyasında bir yer kazanmıştır ancak önceki dostları ve tüm sevdikleri kendisinden kilometrelerce uzakta kalmış gibidir.