Kitaplardan Beyazperdeye Uyarlanan 25 Film

175655

Kitap ve filmler bakış açısı yönünden birbirinden çok farklıdır. Film boyunca yönetmenin size aktardığı bakıştan incelersiniz olayları, kişileri, mekanları. Filmin sonunda ise, eğer ucu açık bırakılmışsa, kendi düşünceleriniz ile bir son görüntüsü oluşturabilirsiniz. Kitaplarda ise durum çok daha farklı… Kah kendinizi koyuyorsunuz karakterlerin yerine, kah hayalinizce belirlediğiniz bir kişilik… Bir de kitaplardan filme dönüşenler var ki, insanın düşüncelerini zorluyor.

Kitapların perdeye aktarıldığı filmlere şöyle bir düzenledim. (Karışık olarak, aklımdaki sıra kesinlikle böyle değil.)  Hepsi birbirinden farklı yönleriyle eleştirilebilecek filmler. Filmlerin konusu hakkında bilgi vermedim, yazarları ve yönetmenleri yazmaya çalıştım. Çoğu sevmediğim filmler oldu açıkçası bakalım sizler neler düşüneceksiniz, yorumlarınızı bekliyorum.

Karşınızda Kitaplardan Filme Uyarlanan 25 Film

25Da Vinci Şifresi

Kitaplardan Beyazperdeye Uyarlanan 25 Film
- Reklamlar -

Da Vinci Şifresi, Dan Brown’un aynı adlı romanından uyarlanmış Hollywood yapımı sinema filmi. Başrollerde Tom Hanks, Audrey Tautou ve Jean Reno ve Sir Ian McKellen oynamıştır.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0382625/

Önceki İçerikNükleerden Korkuyorum (2011)
Sonraki İçerikBebek Jedi’lar İçin Tatlılıktan Ölen 13 Eşya
ayipamabu
Biraz kitap, biraz film, biraz müzik, biraz fotoğrafla bir ömür yaşatıyorum kendime.