The Da Vinci Code / Da Vinci Şifresi (2006) Film İncelemesi

3361

Dozunda gerilimi ve şifreleriyle Da Vinci hayranlarını ekran başına kitleyecek bir yapım. Sembolizm ve İlluminati’ye dair bir çok temanın işlenmiş olması “ıyy ben izlemem onların filmlerini” diyen arkadaşlarınızın bile kolayca izleyebileceği düzeyde Net iyi film.

The Da Vinci Code / Da Vinci Şifresi (2006) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Wikipedia’dan bir alıntı yaparak devam ediyorum:

Filmin teması İsa’nın soyunun devam ettiği yönündedir. Öyle ki bu düşüncenin gerçek olması demek, İsa’yı yarı Tanrı olarak gören ve buna inanan hristiyanların, dine karşı olan inançlarını kaybetmeleri demektir. Bu da Vatikan’ın yalan söylediği anlamına gelir ki, Vatikan’ın hiç karşılaşmak istemediği bir durumdur bu. Çünkü, Vatikan hristiyan alemi üzerindeki gücünü kaybeder. Bunun farkına varan Vatikan yönetimi de hemen harekete geçti ve hiçbir hristiyanın bu kitabı okumamasını istedi.

İlluminati ile ilgili kafalarda soru işaretleri bırakacak, “Acaba bilmediğimiz daha hangi ünlü isim İlluminati içerisinde?” gibi soruları da beraberinde getirecek sürükleyici yapısıyla sıkılmadan izleyeceğiniz serinin ilk filmi olan The Da Vinci Code / Da Vinci Şifresi tavsiye ettiğim filmler arasındadır.

Tom Hanks’in oyunculuğunu burada tartışacak değiliz zaten :) Bu seriyi izlemeyenin pişman olacağı düşünüyorum.

Film ile ilgili genel bir hayal kırıklığı da söz konusudur. Bunun nedeni de Dan Brown‘un romanından esinlenmiş olan bu film “ya abi ben kitabını okudum bu filmin, kitabı kadar iyi değil ya!” gibi tepkilere sebebiyet vermiştir.

The Da Vinci Code / Da Vinci Şifresi Fragmanı

The Da Vinci Code / Da Vinci Şifresi (2006) Film İncelemesi

Müzik - 7
Görsellik - 7
Oyuncu Performansları - 7
Yönetmen - 7
Senaryo - 7

7

Güzel

The Da Vinci Code, İlluminati ilgili merak ettiğiniz bir çok şeyi bünyesinde barındıran filmlerden. Gerilim sevenlerin kaçırmaması lazım!

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikA Clockwork Orange / Otomatik Portakal (1971) Film İncelemesi
Sonraki İçerikFracture / Cinayet Gecesi (2007) Film İncelemesi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)