Kung Fu Panda 3 Gişesi ABD’yi Salladı

1111

Kung Fu Panda 3 gişesi ile ABD Box Office listesini bu hafta sallamış. DreamWorks Animation tarafından üçüncüsü çekilen Kung Fu Panda, geçtiğimiz hafta sonu 3,955 sinema salonunda toplamda elde ettiği 41 milyon dolar ile tüm zamanların en iyi 3. Ocak ayı gişe sayısına ulaşmış.

Kung Fu Panda 3 Gişesi ABD'yi Salladı

- Reklamlar -

Kung Fu Panda 3 Gişesi ile En İyi 3. Ocak Ayı Hasılatını Elde Etti

20th Century Fox, tarafından dağıtımı yapılan film Cuma günü 10.5 milyon, Cumartesi günü bir sıçrama yaparak 18.3 milyon ve Pazar günü ise ortalamasını koruyarak 12.2 milyon dolar gişe hasılatı elde etmiş. Bu rakam ile birlikte tüm zamanların en iyi 3. Ocak ayı gişe hasılatı rakamına ulaşan Kung Fu Panda 3; American Sniper‘ın geçtiğimiz sene daha geniş bir dağıtım ile vizyona girdiği hafta elde ettiği 89.3 milyon dolar; Ride Along‘ın 2014 yılındaki açılış haftasında elde ettiği 41.5 milyon dolar gişe hasılatını takip etmektedir. CinemaScore’a göre 143 milyon dolara mal olan bu film yılın en çok kazanan animasyon filmi olacağının sinyallerini şimdiden vermiş. Kung Fu Panda 3 gişesi Uluslararası alanda ise toplamda 75 milyon dolar gişe elde ederken bunun 57 milyon doları sadece Çin’denmiş. Ayrıca Çin’deki 289 IMAX Sinema salonundan da 4.2 milyon dolar gişe hasılatı elde edilmiş.

Bir animasyon filminin bu kadar çok rağbet görmesinin ne kadar sevindirici bir haber olduğunu yalnızca bu türde film sevenlerin anlayabileceği de aşikar. Ülkemizde 18 Mart’ta vizyona girecek olan Kung Fu Panda 3 bakalım nasıl bir başarı (!) elde edebilecek?

Önceki İçerikVin Diesel xXx: The Return of Xander Cage Setinden Fotoğraf Paylaştı
Sonraki İçerikKeira Knightley Colette’in Biyografisinde Başrol Oynayacak
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)