Leonardo DiCaprio Ayı Darbelerini Nasıl Almış?

2044

Leonardo DiCaprio son yılların çok konuşulan, Oscar alamaması ile tiye alınan ve adeta şamar oğlanı olan bir abimiz. Bahtsızlığından mıdır nedendir bilinmez bir türlü alamadığı Oscar’a artık bir adım daha yakın bildiğiniz üzere. “Oscar’ın habercisi” diye nitelendirilen Altın Küre Ödülleri’nde The Revenant filmindeki Hugh Glass performansıyla En iyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştı.

The Revenant (Diriliş) filmindeki önemli anlardan biri olan ayı saldırısı sahnesinde nasıl bir makyaj yapıldığını merak edenler için ise Makyaj Sanatçısı Duncan Jarman bir fotoğraf paylaşarak bu merakı gidermek istemiş.

- Reklamlar -

Toplamda 5 saati aşkın bir süre boyunca yapılan bu çalışmanın tam anlamıyla bir ayı saldırısına maruz kalan insanı yansıtması için epey ince çalışılmış. Tüm vücudu bir ayının altında kalan ve neredeyse kırılmadık kemiği kalmayan Glass’ın aşağıdaki hali bir içinizi “Cızz!” etmeye yeter seviyede. Bu kadar gerçekçi bir makyaj ve işçilik için de Duncan Jarman’a kocaman bir alkış gerekiyor.

En iyi Saç ve Makyaj Oscar ödülüne de aday olarak gösterilen ekibin diğer üyeleri Sian Grigg ve Robert A. Pandini’dir.

Leonardo DiCaprio’nun Uğradığı Ayı Saldırısının Makyajı

Leonardo DiCaprio Ayı Darbelerini Nasıl Almış?

Ayrıca bununla ilgili 20th Century Fox‘un da paylaştığı bir video mevcut. Takdire şayan bu performans için Leonardo DiCaprio’ya teşekkür ediyor ve Oscar yolunda şansının bol olmasını diliyoruz.

Önceki İçerikJumanji Filmi İçin Kötü Bir Haber Geldi
Sonraki İçerikTriple Frontier Kadrosuna Johnny Depp de Dahil Olabilir
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)