Leonardo DiCaprio’nun Sea of Shadows Belgeselinden Fragman Geldi

403

Yapımcılığını Oscar ödüllü ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio‘nun yaptığı Sea of Shadows belgeselinden etkileyici bir fragman geldi.

2019 Sundance Film Festivali‘ndeki Dünya Sineması Belgesel bölümünde gösterime giren ve Seyirci Ödülü’nü kazanan Sea of Shadows’tan çok etkileyici bir fragman geldi.

- Reklamlar -

Leonardo DiCaprio‘nun oynadığı film sayısı kadar yapımcılık yaptığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu belgesel de yapımcılık için kolları sıvadığı projelerden bir tanesi. Daha önce Ice on Fire, A Plastic Ocean ve Before the Flood gibi belgesellere de imza atan ünlü oyuncu bu defa Cortez Denizi’nin tehlike altındaki deniz ekosistemini koruma mücadelesini konu olarak işlemeye karar vermiş.

Sea of Shadows Konusu

Dünya’da nesli tükenmekte olan ve körfez muturu olarak bilinen vaquita‘yı kurtarmak için bir araya gelen doktorlar, bilim insanları, araştırmacı gazeteciler ve gizli ajanlar, uyuşturucu kartellerine ve suç sendikalarına karşı savaş açıyor. Vaquita cinsi yunus balığının hayatına kast eden cani insanlarla mücadele de tabii ki silahların konuşmuyor olması pek düşünülemez değil mi? Aynı zamanda Deniz Kokaini olarak da anılan bu av, milyarlarca dolarlık karaborsası ve deniz yaşamına yaptığı yıkıcı sonuçlarını da ele alıyor.

Yönetmenliğini The Ivory Game belgeselinin de yönetmeni olan Richard Ladkani’nin üstlendiği belgesel, National Geographic’in desteğiyle çekilmiş.

Amerika’da 12 Temmuz’da vizyona girmesi beklenen belgeselin ülkemizde büyük sinema salonlarında vizyona gireceğini pek düşünmüyoruz. Belki Başka Sinema bir güzellik yapar ha ne dersiniz?

Sea of Shadows Belgeselinin Fragmanı

Önceki İçerikBehzat Ç.’den Yeni Fragman Geldi
Sonraki İçerikGuillermo del Toro’dan Scary Stories to Tell in the Dark Fragmanı Geldi
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)