Mutlaka İzlenmesi Gereken Boks Filmleri

2925

Mutlaka izlenmesi gereken boks filmleri ile karşınızdayız. Birbirinden güzel filmleri sıraladığımız listede Rocky’den Muhammed Ali’ye kadar birçok film var! Haydi başlayalım!

“Ladies and Gentlemans… Let’s Get Ready To Rumble!”

Boksa ilgili olun veya olmayın bu cümleyi efsane anonsör Michael Buffer‘ın sesinden okuduğunuzu biliyorum. Bir kum torbası gördüğünüzde çaktırmadan yumruk atma planları yaptığınızı da biliyorum. Veya televizyonda gördüğünüzde dövüşçüleri tanıyıp tanımamak farketmeksizin bir süre ekrana kilitlendiğinizi de. Her ne kadar o efsanevi boksörler popülaritesini yerden yere yuvarlanan, adeta bir bağcılar timsahı gibi neresi denk gelirse orasıyla zarar veren MMA‘cilere bıraksa da benim gibi birçok kişinin boksa olan sevdası bitmedi. Biz birbirine zarar veren parlak ve kaslı adamları sevmedik. Biz, o asil postürleri sevdik. Gecenin bir yarısı uyanıp Bilgehan Demir veya Orhan Ayhan‘ın sesiyle ayılmayı sevdik. Daha uzatabilirim bu konuyu fakat varmak istediğim yer farklı. Aynı zamanda biz boksu bazı filmler ile sevdik. Hatta şimdi de onları boks filmleri başlığı altında listeledik. Keyifli okumalar.

İzlenmesi Gereken Boks Filmleri

10Ali (2001)

İzlenmesi Gereken Boks Filmleri
- Reklamlar -

Yalnızca efsanevi bir boksör değil efsanevi bir sporcunun hayatını anlatan filmi Michael Mann yönetiyor, Will Smith oynuyor. Hem de Will Smith bu rolü sempatik olduğu zamanlarda oynuyor öyle düşünün. Müslüman olması sebebiyle ülkemizde de çok sevilen Muhammed Ali Clay‘in 1964 ve 1974 yılları arasındaki harika kariyerini konu edinen film, biyografi olmasına rağmen sürükleyiciliğini asla bozmayan takdir ettiğimiz yapımlardan biri. Filmin en güzel taraflarından biri ise Ali‘nin akıl hocası ve antrenörü Drew Brown‘a hakettiği kadar yer vermiş olması tabi.

Önceki İçerik27 Ekim 2017 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi
Sonraki İçerik3 Kasım 2017 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi