Polis (2007) Film İncelemesi

1688

Zaten ne zamandır izlemek istediğim bir filmdi. Oyuncu kadrosu dehşetti: Haluk Bilginer‘di, Özgü Namal’dı.. Ve filmin adı Polis’ti.. Yani, izlemeyip n’apacan?!

Polis (2007) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Bir cinayet masası polisi, yıllarını suçlu bir ailenin peşinden koşturarak, ipucu toplayarak, suçluluklarını ispatlamaya çalışarak geçirmiştir. Ailenin küçük oğlunu suç üstü yakalar, vurur. Aynı zamanda bizimki, hukuk öğrencisi güzel bir kıza da tez danışmanlığı yapmaktadır ve ona aşıktır. Suçlu ailenin büyük oğlu da intikam için bizim polisin ailesini öldürür. O da o aileyi yok etmek için bombaları kuşanır, canlı bomba olur, ama ne hikmetse o halde iken kızla buluşmaya gider. Bu arada adam bir ara kıza açılmış, kız ‘Saçmalama..’ demiştir. Kıza der ki “Seni seviyorum de bana..” Kız korkudan der, adam “Yalan söylüyorsun” der..

Genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim ama bazı sahneler var ki kolpalıktan kırılıyo, insanı sinemadan soğutuyor, o kafaya kabzayla vuramamalar falan.. Ayrıca final, hiç yakışmadı..

Yazan yöneten Onur Ünlü, yaptığı ve yapacağı işler takip edilesi bir adam.. Sonuçta ilk filmi, ona göre izlensin..

Polis Filmi Fragmanı

Polis (2007) Film İncelemesi

Müzik - 7
Görsellik - 7
Oyuncu Performansları - 7
Yönetmen - 6
Senaryo - 5

6.4

Değmez

Zaten ne zamandır izlemek istediğim bir filmdi. Oyuncu kadrosu dehşetti: Haluk Bilginer'di, Özgü Namal'dı.. Ve filmin adı Polis'ti.. Ama beklenen olmadı.

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerik23 Ekim’de Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi
Sonraki İçerikSusuz Yaz (1963) Film İncelemesi
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)