23 Ekim’de Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

0
1307

Vizyon yazısı yazarken ya da okurken haftanın ne kadar da çabuk geçtiğini düşünüp ‘vayy be’ diyor musunuz? Ben diyorum. Geldik bir haftanın daha en sonuna ve taze çıkmış filmleri bir sıralayalım dedik. Böyle amme hizmeti görülmedi… Bu hafta vizyona giren sekiz film var. İçlerinden yalnız biri yarışı kazanıp haftanın filmi olmanın haklı gururunu yaşayacak. Bakalım hangisi? Öncelikle filmlerimizi görelim:

23 Ekim’de Vizyona Giren Filmler

  1. Paranormal Aktivity: Hayalet Boyutu
  2. Son Cadı Avcısı
  3. Otel Transilvanya 2
  4. Solace
  5. Takım: Mahalle Aşkına
  6. Babalar ve Kızları
  7. Evlenmeden Olmaz
  8. Mustang

Epeyce dopdolu ve birbirine eşit uzaklıkta filmler oldukları için anlatması da, sizin için seçmesi de zor olacaktı.. Tabi eğer bu yazıyı okumuyor olsaydınız.

Öncelikle korku sevenler için bu hafta izlenebilecek tek film; Paranormal Aktivity. Serinin 5. filminde bir başka aile olan Fleege ailesinin korku dolu hikayesi anlatılıyor. Düşünün ki bir kamera buluyorsunuz, ve bu kamera gözün göremediği şeyleri de görüp kaydediyor! Böyle filmleri izleyenlerin psikolojik sorunları olduğunu düşünüyorum ama alınıp izlememezlik etmeyin tabi…

Son Cadı Avcısı, baş rollerinde Vin Diesel ,Elijah Wood ,Rose Leslie ,Michael Caine gibi isimlerin yer aldığı güçlü bir  yapım. 13. yy’da bir cadı avcısı olan Kaulder (Vin Diesel) en güçlü cadı olan Kraliçe Cadı’yı öldürür ancak son anlarında Kraliçe onu ölümsüzlükle lanetler. Bu nedenle karısı ve çocuğundan ayrılmak zorunda kalır. Kraliçe bir yolunu bulup geri geldiğinde ise, intikam vakti Kaulder dadır.

son-cadı-avcıları - Vizyona Giren Filmler

Takım Mahalle Aşkına, haftanın ilk Türk filmi. Senaryosu Emre Şahin’e ait olan yapımın yönetmen koltuğunda da yine aynı isim yer alıyor. Bir sokak futbol turnuvasını anlatan film, biraz içten azcık da derin.

Babalar ve Kızları, dram mı izlemek istediniz? Haydi buyurun. Tam da sonbahara uygun bir hareket yapmış olursunuz. Pulitzer Ödülü sahibi bir yazar olan Jake Davis eşinin ölümünün ardından yaşadığı psikiyatrik sorunların ciddileşmesi üzerine, kızı Katie’yi bir tanıdığına bırakmak zorunda kalır. Bu olayın üzerinden 25 yıl geçmiş ve 30 yaşındaki yetişkin Katie şimdi aynı şehirde kendi sorunlarıyla baş başadır.

babalar ve kızları

Evlenmeden OlmazÖzge Özberk ,Cansel Elçin ,Serkan Kuru ,Suzan Aksoy ,Seda Demir baş rollerde kendilerini göstermişler lakin konu bizi çok da çekmedi. Bir çöpçatanlık bürosuna başvurursanız başınıza neler gelebilir adlı çalışma olan yapım, yeterince kuvvetli değil.

evlenmeden-olmaz

Mustang, yeni bir Türk filmi, yeni bir dram. Okul çıkışı sınıftan erkeklerle sahilde oynadıkları masum bir oyunun kasaba halkı tarafından edepsizlik olarak yorumlanmasının ardından, 5 kız kardeşin hayatları aile baskısının ve onları bir an önce gelin yapmayı hedefleyen tutucu bir zihniyetin etkisi altına alınır. Konu izlenmelik. İzlettirmelik.

Solace, Afonso Poyart‘ın gerilim filmi. Anthony Hopkins , Colin Farrell ,Jeffrey Dean Morgan ,Abbie Cornish ,Marley Shelton gibi isimleri baş rollerde izleyebileceğimiz yapım haftanın filmi olmaktan sadece bir basamak uzaktı. Film, 1995 yapımı gerilim klasiği Yedi (Seven) filminin devamı olarak görülmektedir bu nedenle seçiminizi bundan yana da kullanabilirsiniz.

solace

Haftanın Filmi

Otel Transilvanya‘nın devam filmi olan yapım şirinlikten ölüyor! Imdb puanı 7.1 olan yapım bu haftaki her filmden daha fazla beğeni almış. Yeni filmde, daha önce insanlara kapısını kapalı tutan Otel Transilvanya, artık insan müşterileri de kabul etmeye başlamıştır.Artık canavarlar ve insanlar bir arada kalırlar. Bunların içinde bir de yarı insan yarı vampir Dennis vardır ki animasyonumuz onun çevresinde dönüyor.

Genndy Tartakovsky‘nin yönetmenliğini üstelendiği yapım bence 10 numara 5 yıldız. Ayrıca senaryosu da Adam Sandler tarafından yazıldı. Haftasonunu eğlenceli geçirmek isteyen herkese tavsiyemdir.

Otel Transilvanya Fragmanı

 Otel Transilvanya Fotoğrafları

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir