Pressure / Basınç Film İncelemesi

1608

Petrol boru hattında oluşan bir sorunu çözmek için Çan adı verilen denizaltı aracı ile gemiden ayrılan 4 dalgıcın hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Dünyanın en tehlikeli okyanusunun dibinde oksijenin sıfıra kadar inmesi, bağlı oldukları geminin batması gibi hayatlarının tehlikeye girdiği durumlarla karşılaşırlar. Kurtarılmak için -umut ettikleri- bekledikleri yardım ne kadar sonra gelecektir?

Pressure / Basınç Film İncelemesi

- Reklamlar -

Pressure (Basınç) filminin yönetmenliğini Ron Scalpello üstlenirken, başrollerinde; Danny Huston, Matthew Googe, Joe Cole ve Alan Mckenna buluyor.

Denizciliğe, denizaltına ve gemilere karşı ayrı bir zaafım olduğundan bu filmi o kadar büyük bir beklentiyle ve heyecanla izledim ki, filmin sonunda hayal kırıklığına uğramadım. Sanki, Çan’ın içinde 5. dalgıç olarak bende yer alıyordum ve hayat mücadelesi veriyordum. Her yeni bir ataklarında içimde o gerginliği, heyecanı dibine kadar hissettim. Filmi bu kadar beğenmem kesinlikle ciddi derecede olan denizcilik zaafımdan değil, gerçekten.

Filmde oyuncuların performansları gayet başarılı ve olumsuz koşullara rağmen fedakarlık çok iyi işlenmiş. Kısa süreli bir tanışıklık için tüm hayatınızı feda edebilir misiniz? Ne tür nedenlerle feda edersiniz? Hayatta kalmak için mücadeleyi, her aldığımız nefesin önemini vurgulayan anlamlı bir film. Ayrıca filmin soundtrack’lerine tek kelime ile; bayıldım!

İzleyecek olanlar için keyifli seyirler dilerim. ^^

Pressure / Basınç Fragmanı

Pressure / Basınç Film İncelemesi

Müzik - 7
Görsellik - 7
Oyuncu Performansları - 7
Yönetmen - 6
Senaryo - 7

6.8

Çok İyi

Petrol boru hattında oluşan bir sorunu çözmek için gemiden ayrılan 4 dalgıcın hayatta kalma mücadelesini konu alan Pressure filmini tavsiye ederiz.

User Rating: 3.8 ( 1 votes)
Önceki İçerikPoint Break Yeni Filmi Geliyor
Sonraki İçerikYeni Secret in Their Eyes Film Afişi ve Kadrosu Belli Oldu
ayipamabu
Biraz kitap, biraz film, biraz müzik, biraz fotoğrafla bir ömür yaşatıyorum kendime.