Deepwater Horizon Fragmanı Yayınlandı

773

Deepwater Horizon filminin fragmanı Lionsgate cephesinden geldi. Gerçek bir kahraman olan Mike Williams’ın hikayesi Mark Wahlberg tarafından canlandırılacak. Film ile ilgili detayları ve fragmanı aşağıda bulabilirsiniz.

Deepwater Horizon petrol sızıntısı, ABD tarihindeki en büyük petrol sızıntısının ismidir. Filmimiz de bu hikayenin beyaz perdeye uyarlanmasıdır. Meksika Körfezi’nde meydana gelen kazadan Mississippi Nehri deltasıda etkilenmiş, 20 Nisan 2010 tarihinde meydana gelen patlamada 11 işçi öldü ve 17 işçi yaralanmıştı. Patlamadan sonra uzun bir süre kapatılamayan petrol kuyusundan varillerce petrol Meksika Körfezi’ne sızmıştı. Hatırlayanlar olacaktır.

- Reklamlar -

BP petrol şirketi sebep olduğu bu çevre felaketi için davalılarla tazminat konusunda karşılıklı olarak anlaşmıştı. Buna göre BP, aralarında balıkçılar, çevre sakinleri ve temizleme görevlilerinin de yer aldığı kesimlere toplamda 7.8 milyar dolar ödemişti.

Filmin başrollerinde Oscar adaylığı bulunan Mark Wahlberg‘in (Lone Survivor, The Fighter) yanı sıra Altın Küre adayı Kurt Russell (Furious 7, The Hateful Eight),Oscar adaylığı bulunan John Malkovich (RED, Burn After Reading), Dylan O’Brien (The Maze Runner), Altın Küre Ödülü sahibi Gina Rodriguez (Jane the Virgin) ve Oscar adaylığı bulunan Kate Hudson (Almost Famous, Nine).

Peter Berg’in (Lone Survivor, Battleship) yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosu ise Matthew Sand ve Matthew Michael Carnahan’a (The Kingdom) aittir. Senaryosu 2010 yılında David Barstow, David Rohde ve Stephanie Saul tarafından kaleme alınıp New York Times’da yayınlanan bir makaleden ilham alınarak yazılmıştır. Filmin yapımcılığını isedi Bonaventura Pictures şirketi adına Lorenzo di Bonaventura (Transformers, RED) ve Mark Vahradian (Jack Ryan: Shadow Recruit,RED) ile birlikte Wahlberg, Stephen Levinson, David Womark (Life of Pi) üstlenmiştir. Yönetici yapımcılığını ise Participant Media adına Jeff Skoll ve Jonathan King yapacaktır.

Lionsgate’in Kuzey Amerika’daki dağıtımını Summit Entertainment ile anlaşarak yapacağını ve 30 Eylül’de vizyona gireceğini de ekleyebiliriz. Filmin ülkemizde ne zaman vizyona gireceği konusunda kesinleşmiş bir bilgi bulunmamaktadır.

Deepwater Horizon Filminin Fragmanı

Önceki İçerikKubrick Filmlerinin İçine Girmeye Hazır Mısın?
Sonraki İçerikÇalgı Çengi 2 Geliyor
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)