Quentin Tarantino 10. Filminden Sonra Emekli Oluyor

495

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino, San Diego’da katıldığı Adobe Max konferansında 10. filminden sonra emekli olacağını açıklamış.

Hollywood Reporter‘ın haberine göre daha 2 ay öncesine kadar yeni projelerini anlatan ünlü yönetmenin bu kararı herkesi şok etmiş.

- Reklamlar -

Quentin Tarantino 10. Filminden Sonra Emekli Oluyor

Quentin Tarantino 10. Filmi İle Emekli Oluyor

Tarzı ile dünya sinemasında farklı bir yere sahip olan Quentin Tarantino, Onuncu filmi ile sinemaya veda edeceğini açıkladı.

Acaba o 10 hiç gelmese mi?” diye düşünmeden edemediğimiz bir kuyunun içinde bulduk kendimizi.

Adobe Max konferansı sırasında mikrofonu bırakarak “Hadi gidip şimdi herkese anlatın. Bırakıyorum” demiş. Bu da konferansta soğuk bir rüzgar esmesine sebep olmuş.

Sekizinci filmi olan The Hateful Eight ile sinemada Rezervuar Köpekleri tarzını birkez daha karşımıza getirmişti. Dokuzuncu filmi için de ufaktan çalışmalara başlayan Quentin Tarantino müzikleri için Ennio Morricone ile anlaşmıştı.

“10” sayısının onun için önemli olabileceği ve Septisizm ile yakından ilgili olan Quentin Tarantino‘nun bu yüzden 10. filmi ile emekli olabileceği konuşuluyor.

“Kim bilir belki bir kitap yazarım, belki de 6 parçadan oluşan bir podcast ile karşınıza gelirim. Belki de bir belgesel yaparım kim bilir? Bakalım neler olacak?” cümlesi ile de Festival Lumière’deki konuşmasını bitirmişti.

Usta yönetmenin kafası biraz karışık gibi ha ne dersiniz?

Önceki İçerikSpider-Man: Homecoming Film Müzikleri Michael Giacchino’a Emanet
Sonraki İçerikGame of Thrones 7. Sezon İçin Harika Bir Fan Fragmanı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)