Sia’dan Finding Dory Filmine Müzik: Unforgettable

946

Amerikalı aykırı şarkıcı ve söz yazarı olan Sia‘dan 17 Haziran’da vizyona girecek olan Finding Dory filminin sonu için Unforgettable isimli bir performans geldi. 1951 yılında Amerikalı söz yazarı Irving Gordon tarafından yazılan şarkı; 1992 yılında Natalie Cole’a (Nat King Cole’un kızı) 3 dalda (Yılın Şarkısı, Yılın Kaydı ve Yılın Albümü) Grammy ödülü kazandıran şarkıyı aşağıda dinleyebilirsiniz.

Pixar’ın The Good Dinosaur (İyi Bir Dinazor) filminin 2015 yılında (Dünya genelinde) vizyona girmesinden dolayı Kayıp Balık Dory‘i biraz ileri bir tarihe iteklemek zorunda kalan Disney‘in bu film için beklentileri de epey fazla.

- Reklamlar -

Kayıp Balık Nemo filminden sonraki 6 ayın anlatıldığı bu devam filmi, Marlin’in aşırı unutkan yol arkadaşı Dory’nin hikayesini anlatmaktadır. Kocaman okyanusta yolunu kaybeden, evine ve ailesine kavuşmak için yollara düşen Dory’nin yine belalar başından eksik olmayacak.

Kayıp Balık Dory filminde eksi filmden Nemo (Hayden Rolence), Marlin (Albert Brooks) ve Balıkçı Teknesi Çalışanları gibi bazı eski karakterleri de göreceğimiz filmin senaryosu ve yönetmenliğini; Kayıp Balık Nemo ve Wall-E filmleriyle Yılın En iyi Animasyon Filmi Oscar ödüllerini alan Andrew Stanton yapmaktadır. Orijinal seslendirici ekibinde ise Kaitlin Olson’ın Destiny’i Diane Keaton’ın Jenny, Ellen DeGeneres’in Dory, Ed O’Neill’ın Hank, Ty Burrell’ın Bailey, Albert Brooks’un Marlin, Eugene Levy’nin Charlie ve Hayden Rolence’ın Nemo’yu seslendireceğini eklemek isteriz.

Sia – Unforgettable

Önceki İçerik21 Years: Quentin Tarantino Belgeseli Geliyor
Sonraki İçerikNow You See Me 2 Filminden 2 Yeni Video Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)