Siyad Ödülleri 47. Kez Sahiplerini Buldu

1846

Çemberimde Gül Oya dizisinin yanı sıra Babam ve Oğlum, G.O.R.A., A.R.O.G. gibi filmlerde rol alan tanınmış oyuncu Özge Özberk’in sunduğu 47. Siyad Ödülleri, bu akşam sahiplerini buldu. Gecede yılın en iyileriyle birlikte yönetmen Yavuz Turgul, besteci Attila Özdemiroğlu ve oyuncular Genco Erkal ve Nebahat Çehre’ye Onur Ödülleri, Ankaralı sinemacı İrfan Demirkol’a ise Emek Ödülü verildi.

Ayrıca SİYAD’ın üyeleri arasında yaptığı 100 Yılın En İyi 100 Türk Filmi soruşturmasında ilk 10’a giren filmler de sanatçılarının katılımıyla açıklandı. İlk 10 film şöyle:

Siyad Ödülleri 47. Kez Sahiplerini Buldu

İlk 100’e giren filmlerle ilgili ilerleyen zamanlarda çıkacak bir kitapta bu filmlere de yer verileceği bilgisi verilirken, esprileriyle herkesi güldüren Cem Yılmaz, bu esprilerinin yanında “Küçük bir salondayız AKM müsait olmadığı için. Piyanomuz da boş Fazıl Say gelemedi” cümleleriyle de geceye damgasını vurdu.

Sonra bu boş piyanonun başına geçen Kenan Doğulu da en güzel şarkılarından yaptığı seçkiyle kulakların pasılı sildi. Gelelim kazananlara;

47. SİYAD Ödülleri’nin Kazananları

13En iyi Film – Kış Uykusu – Zeyno Film, Memento Films, Bredok Films

Siyad Ödülleri 47. Kez Sahiplerini Buldu
- Reklamlar -

Önceki İçerikThe Imitation Game / Enigma (2014) Film İncelemesi
Sonraki İçerikSevimli Ejderha Kokonat Vizyona Girdi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)