Benim Adım Feridun’a Günler Kala En İyi Çağan Irmak Filmleri

1095

Ülkemizin hayali yönetmenlik olan gençlerinin kafasında idol belirlediği iki adet Türk yönetmen vardır. Nuri Bilge Ceylan ve Zeki Demirkubuz. Ne zaman bu ikilinin adı geçse önce acaba beni sanatlarıyla döverler mi korkusundan dolayı önce sessiz sonra daha gururla daha gür söylediğim bir cümle var. “Ben Çağan Irmak seviyorum!

Yakın tarihte Halil Sezai Paracıkoğlu ve Büşra Pekin‘in başrollerini paylaştığı Benim Adım Feridun görücüye çıkacak. Dürüst olmam lazım Çağan Irmak kalite konusunda biraz tutarsız bir adam. Geçen yıl vizyona giren Nadide Hayat filminden sonra bu filmden de öyle çok ümitli değilim. Yine de bu adamın işlerine her zaman şans vermek adına size önceden çektiği ve aklımda yer eden bazı filmlerini övmek istedim. Olur ya hala izlemeyen varsa da spoiler’sız yazmak istedim ki film önerisi yerine geçsin.

Bu liste paylaşılan replikler dışında spoiler içermemektedir.

En İyi Çağan Irmak Filmleri

5Issız Adam

Benim Adım Feridun'a Günler Kala En İyi Çağan Irmak Filmleri
- Reklamlar -

“İnsanın kokusu hep aynı mı kalırmış. Şaşırdım! Sonra sana ait birşey aldım yanıma. Bir küçük 45’lik plak. Arda kardeşin masalları. Eve uğrarsan bir gün o plağın nasıl kaybolduğunu asla bilemeyeceksin.”

Ben bu filmi gereğinden çok daha geç izlediğime inanıyorum. Melis Birkan’ın performansı sırıtmasa da asıl başrolümüz Cemal Hünal ciddi anlamda yerlerde dolaştı bu filmde. Ya iyi ya kötü bir çok mecrada Issız Adam filmi fazlaca anıldı. Büyük beklentilere ve ciddi anlamda kötü performans sergileyen bir başrole rağmen Bu film hiç fena bir film değildi aslında.

Önceki İçerikStranger Things 2. Sezon Oyuncu Kadrosundan İlk Görsel
Sonraki İçerikBizde Yok Diyenlere Yerli Fantastik Diziler