Tanrı Parçacığı Bad Robot Tarafından 2017’de Gelecek

1063

Tanrı Parçacığı, ilk defa 2012 yılında daha düşük bir bütçe ile geleceği duyurulan ancak çekimlerine bir türlü başlanamayan projeydi. Ancak bir rüya gerçek oluyor ve 24 Şubat 2017 tarihinde Paramount Pictures tarafından üstlenilen bu proje Bilim-Kurgu’nun yeni döneminin en büyük yönetmenlerinden biri olan J.J. Abrams‘ın kurduğu şirket olan Bad Robot ile gözlerimizi şenlendirmeye hazırlanıyor.

Tanrı Parçacığı Bad Robot Tarafından 2017'de Gelecek

- Reklamlar -

Hikayesinin Amerikan Uzay İstasyonu’nda (NASA) kaza sonucu fark edilen bir hızlandırıcının sebep olduğu bu parçacığın; Dünya’nın sonunu getirebilecek bir sonucu beraberinde getirebileceği işlenecek. 2013 yılında hayatımıza giren Higgs Bozonu’nun da diğer adı olan bu Tanrı Parçacığı, Peter Higgs, Gerald Guralnik, Richard Hagen, Tom Kibble, François Englert ve Robert Brout tarafından Standart Model’deki fermiyonlara kütle kazandırmak için varlığı öne sürülmüş spini 0 (sıfır) olan parçacığa verilen isimdir.

Tanrı Parçacığı Filminin Yönetmeni Kim Olacak?

Tanrı Parçacığı (God Particle) Julius Onah (The Girl is in Trouble) tarafından yönetilecektir. Özgün senaryosu Freaks of Nature ve 22 Jump Street filmleriyle adını duyuran Oren Uziel’e aittir. Uyarlama senaryosu ise Star Beyond ile tanınan Doug Jung tarafından ele alınacaktır.

Filmin Bad Robot ve Paramount Pictures tarafından açıklanan ilk vizyon tarihi şu an itibarıyla 24 Şubat 2017 olarak görülmektedir. Aynı dönem içerisinde vizyona girecek olan Bad Boys 3 ve The Maze Runner: The Death Cure ile arasında 1 hafta süre bulunan bir 20th Century Fox filmi olan ve ismi henüz belli olmayan Wolverine filmi ile de çakışacak gibi görünüyor.

Bakalım neler olacak?

Önceki İçerikNe Zaman Başlıyor? ile Dizilerin Yeni Bölümlerinden Haberdar Ol
Sonraki İçerikTeenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows Yeni Afişleri Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)