The Damned United / Lanet Takım Film İncelemesi

2125

Gerçek hikayeleri, spor filmlerini veya İngiliz aksanını seviyor musunuz? O zaman doğru yere geldiniz, çünkü bu filmde hepsi var! The Damned United İngiliz futbolcu ve teknik adam Brian Clough’ın hikayesini anlatıyor.

The Damned United / Lanet Takım Film İncelemesi

- Reklamlar -

Sene 1974, Leeds United’ın zirve yaptığı dönemler. Leeds’i bu günlere getiren efsanevi teknik direktör Don Revie, İngiltere milli takımının başına geçeceği için yerine başka biri getirilecek. Bu kişi de Leeds United takımının yakından tanıdığı genç, başarılı, dobra, karizmatik ve tartışmalı söylemleriyle ünlü olan Brian Clough.

Brian Clough’ı Michael Sheen canlandırıyor ve iyi bir seçim olmuş bence, Clough’ın en yakın dostu Peter Taylor’ı da Timothy Spall canlandırıyor. Michael Sheen’in yapısı bu tür rollere çok uygun bence, Timothy Spall da zaten kendini kanıtlamış bir oyuncu. Oyuncu kadrosu iyi kısacası.

İngiliz sinemasının başarılı örneklerinden biri olan bu filmi, King’s Speech (Zoraki Kral) filminin de yönetmenlik koltuğuna oturan Tom Hooper yönetmiş, kötü de bir iş çıkarmamış.

Akıcı, eğlenceli bir film olmuş. Özellikle spor filmi sevenler için izlemediyseniz kesinlikle izleyin derim, zaten bir yerden sonra iyi spor filmi bulmak çok zor oluyor.

The Damned United / Lanet Takım Fragman

The Damned United / Lanet Takım Film İncelemesi

Müzik - 6
Görsellik - 7
Oyuncu Performansları - 8
Yönetmen - 7
Senaryo - 8

7.2

Çok iyi

Gerçek hikayeleri, spor filmlerini veya İngiliz aksanını seviyor musunuz? The Damned United İngiliz futbolcu ve teknik adam Brian Clough’ın hikayesi var.

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerik3 Temmuz’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi
Sonraki İçerikThe Crossing Filminden Fragman Geldi