3 Temmuz’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1640

Temmuz geldi, güneş geldi. Hafta sonu kendimizi sinemaya kapatamadık ama hafta içi işten güçten fırsat bulup güneşin keyfini çıkaramadığımızdan, akşam seanslarının tadını çıkartıyoruz. Peki tadı damağımızda kalacak olan bir film var mı bu hafta? Önce her birini yazıp, sonra izlenesi filmimizi seçelim.

Bu hafta vizyona alışılmışın dışında olarak 10’dan az film giriyor. Haftanın en önemli özelliği aynı zamanda hiç animasyon olmaması. Vizyona giren altı film var. Hep birlikte görelim:

- Reklamlar -
  1. The Salvation (İntikam)
  2. Entourage
  3. Büyük Oyun
  4. Kill Me Three Times (Öldürmenin Üç Yolu)
  5. Colt 45 (Büyük Tuzak)
  6. A Royal Night Out (Kaçak Prenses)

Bu altı filmden birini seçecek ve haftamızı şenlendireceğiz. Hangi film diye sorarsanız yine eleyerek gideceğim. Kaçak Prenses bakıldığında çok çok iyi olan dönem filmlerinin yanında sönük kalır, IMDB puanı 6.4 Yani boş kaldığında evde izlemelik. Colt 45 dandik macera filmlerinden. Kill Me Three Times, inanın ismi kadar çekici değil. Büyük Oyun ve İntikam, zorda kalınırsa izlenecek gibi. Ama asıl izlemesi gereken film, Entourage.

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Entourage

Adrian Grenier, Jerry Ferrara, Jeremy Piven, Kevin Dillon, Kevin Connolly gibi isimlerin bir arada bulunduğu 104 dakikalık komedi, aylarca beklendi ve sonunda vizyona girdi. Doug Ellin‘ın hem yönetmenliğini hem de senaristliğini yaptığı yapımın IMDB puanı 7.4. 

Aynı adlı televizyon dizisi Entourage’den beyaz perdeye uyarlanan yapım, bir Hollywood yıldızının yaşayabileceği her şeyi gözler önüne seriyor. Bu arada filmin yapım tasarımında Chase Harlan ve kostüm tasarımında Olivia Miles gibi önemli isimler yer alıyor.

İş çıkışı yatışmalık ve gülmelik bir şeyler arıyorsanız, yapmanız gereken Entourage izlemektir. Şiddetle tavsiye ediyoruz. Buyurun filmden bir parça:

Önceki İçerikInside Llewyn Davis / Sen Şarkılarını Söyle (2013) Film İncelemesi
Sonraki İçerikThe Damned United / Lanet Takım Film İncelemesi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.