The Revenant Belgeseli Geldi

1185

The Revenant belgeseli 20th Century Fox tarafından dün gece Youtube sayfasında yayınlandı. Yönetmeni Alejandro G. Iñárritu‘nun ve ekibinin çekimler sırasında yaşadıkları ile başlayan video en az film kadar sürükleyici ve keyifli bir 44 dakikalık kısa film haline gelmiş.

Oscar’a 12 dalda aday olan ve ödüllerin büyük kısmına depar atan The Revenant’ın çok özel kamera arkası görüntülerinden oluşuyor bu video. Ek olarak BBC Radyo’dan Simon Mayo‘nun Leonardo DiCaprio ile yaptığı 15 dakikalık röportajının da yer aldığı çok güzel bir çalışma olmuş.

- Reklamlar -

Toplamda 16 farklı noktada çekimleri yapılan The Revenant filmi için bir saygı duruşunun da Sinematograf Emmanuel Lubezki için yapılması gerektiğini düşünüyorum. Birdman, Gravity ve Children of Men gibi filmlerde de görev alan ünlü sinematograf, aynı zamanda 2 Oscar (Birdman ve Gravity) ödülünün de sahibi olmuştur.

20th Century Fox‘un The Revenant Belgeseli ile ilgili bir DVD ya da Blu-ray çalışması şu an için görünmüyor. Tamamıyla bedava sunulmuş bir hizmet ancak ne yazık ki alt yazısı yok.

Acele etmeden, yavaş yavaş izlediğiniz zaman pek sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Zaten önemli olan atmosferi hissedebilmek.

İşte The Revenant Belgeseli

Bu da Simon Mayo’nun Leo ile Yaptığı Röportaj

The Revenant Belgeseli İçin Fox’un Paylaşımı

Önceki İçerikTriple Frontier Kadrosuna Johnny Depp de Dahil Olabilir
Sonraki İçerikKoca Sevimli Dev Steven Spielberg’in İlk Disney Filmi Olacak
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)