The Revenant Tarkovsky İzleri Mi Taşıyor?

968

The Revenant Tarkovsky izleri mi taşıyor? Böyle bir şey mümkün olabilir mi? Alejandro González Iñárritu ve onun sanatsal bakış açısı ile bu The Revenant bir Tarkovsky‘e yapılan saygı duruşu olabilir mi? Neden olmasın. Daha önce usta yönetmen Quentin Tarantino‘da da gördüğümüz ilham aldığı konuları kendi bakış açısına göre tekrar işleme konusunu Alejandro González Iñárritu da Tarkovsky’ci çıkmış.

Bir animasyoncu ve Petrick şirketinin kurucusu olan Misha Petrick tam tamına 17 sahne ile The Revenant filminde geçen Tarkovsky izlerini görebiliyoruz. Bazı sahnelerde görmekle kalmıyor duyuyoruz bile.

- Reklamlar -

Oyuncu performanslarının aksine sinematografisi ile de sinema tarihindeki yerini sağlamlaştıran ve adından söz ettiren The Revenant için ne söylense az. Spiritual dünya, sembolizm ve bitmek bilmeyen müthiş his ile bir filmde olması gereken her şeye sahip olan bu yapım için Oscar ödüllü yönetmen Alejandro González Iñárritu’ya da teşekkürü bir borç biliriz.

28 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan Oscar töreninde de desteklediğimiz ve Yılın En İyi Filmi olması için olumsuz bir durum söz konusu değil. Ayrıca Leo’ya da bir ödül verilse hiç fena olmaz değil mi?

Son zamanlarda irdelenen videolar arasında izlediğimiz şüphesiz en iyi video ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

The Revenant Tarkovsky izleri mi taşıyor?

Önceki İçerikGhostbusters Filminden 5 Yeni Fotoğraf Geldi
Sonraki İçerikGhostbusters Sitesi Açıldı. İlk Fragmanı ise Bu Ayın Sonunda
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)