The Shallows / Karanlık Sular (2016)

0
672

Tek mekan ve tek oyunculu filmleri sevenleri böyle alalım! Elimizde çok güzel bir film önerisi var.

The Shallows, sadece tek oyuncu ve tek mekan özelliğinde değil. Aynı zamanda korku ve gerilim, dram kategorisine girdiğinden dolayı da gönül çalıyor. Gerçekçi sahneleri, aksiyonu bol, gerilmekten insanı yerinde oturtmayan sahneleri ile benden tam puan aldı!

Nancy (Blake Lively), annesi gibi sörf tutkunudur. Annesinin ona hamile kaldığını öğrenmeden sörf yaptığı gizli sahile gitme kararı alır. Annesinin ölümünden etkilenen, babasından ve kardeşinden uzaklaşıp böyle bir seyahate çıkan Nancy sonunda gizli, kimsenin adını söylemediği sahile ulaşır.

Dalgalar arasında süzülen Nancy yalnız değildir. Ondan başka sadece 2 kişi daha vardır. Saat geç olduğunda diğer iki kişi sahilden ayrılır, Nancy yalnız kalır. Tam bu sırada köpek balığı ortaya çıkar ve Nancy’nin gizli, kimsenin olmadığı denizin ortasında savaşı başlar.

the shallows-blake lively

Blake Lively, delicesine hayran olduğum nadir kadınlardan birisi. Bu filmde harika bir iş çıkarmış! Isırılma sahnesi, strateji sahnesi, kaçış sahnesi derken bir an bile yerimde oturamazken soluksuz izledim rolünü. Isırıldıktan sonra yarasını tedavi etmesinin farkında olması ve bunu yaparken kendini sakinleştirmeye çalışması, bunu bir tür oyun haline getirmesini taktir ettim.

Tek mekan ve tek oyuncu filmlerine genelleme yapıldığı zaman, sadece bir olay çevresinde olduğu için sıkıcı gelebiliyor. Ama bu film öyle değil!Bu filmde yan roller bulunuyor, hatta rolü önemli yan roller. Filmin akışı çok iyi, gerçekten bir sonraki adımda ne olacak diye sürekli düşünüyor ve tam ”Oh be!” dediğiniz anda sizi yerinizden zıplatabiliyor.

the shallows-blake lively

Su altı sahneleri çok başarılıydı. Görsellik, müzik, senaryo, oyuncu hepsi gerçekten incelikle işlenmiş. Tek olumsuz yanı, fragmanda başarılı sahnelerin çoğu gösterildiği için filmin tamamından çok büyük beklentiniz oluyor.

Lütfen fragmana aldanmayın, film başarılı. Bu filmi izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum! ^^

The Shallows / Karanlık Sular (2016) Filminin Fotoğrafları

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir