Ulusal Kısa Film Yarışması ile Festivale Yeni Bir Soluk Geliyor

975

35 yıl önce bir sinema haftası olarak başlayan, İstanbul’un en uzun soluklu Türkiye’nin ise en büyük sinema etkinliği İstanbul Film Festivali; 2016 yılında 35. yaşını kutlayacak. 35. yaşına bir dizi yenilikle girecek olan İstanbul Film Festivali; on ikinci kez Akbank desteğinde 7-17 Nisan 2016 tarihleri arasında düzenlenecek.

Ulusal Kısa Film Yarışması ile Festivale Yeni Bir Soluk Geliyor

- Reklamlar -

Festivale Yeni Bir Soluk: Ulusal Kısa Film Yarışması

İstanbul Film Festivali 35. yaşında, kısa film yapımını özendirmek, bu alanda gelişimi desteklemek ve nitelikli kısa filmleri izleyiciye buluşturmak amacıyla bir yarışma başlatıyor: Ulusal Kısa Film Yarışması.

Cannes Film Festivali Short Film Corner Yöneticisi Alice Kharoubi; yönetmen Fatih Kızılgök ve sinema yazarı Serdar Kökçeoğlu’nun ön seçici kurulunda yer aldığı yarışmada jüri tarafından seçilecek bir filme “En İyi Kısa Film” dalında 5.000.-TL’lik ödül verilecek.  Uluslararası Sinema Eleştirmenleri Birliği (FIPRESCI) jürisi de yarışmadaki bir filme ödül verecek.

İstanbul Film Festivali Ulusal Kısa Film Yarışması’na katılmak isteyen sinemacılar; 1 Ocak 2015’ten sonra çekilmiş ve 20 dakikayı geçmeyen filmleriyle başvuru yapabilirler. Ulusal Kısa Film Yarışması’nın son başvuru tarihi 29 Ocak 2016. Başvurmak için buraya tıklayın.

İstanbul Film Festivali, 35. yılında sinemaseverleri, dünya sinemasının ses getiren, önemli filmler, yıldız oyuncular ve usta yönetmenlerle buluşturacak. Festivalde Ulusal Kısa Film Yarışması’yla birlikte, Ulusal ve Uluslararası Altın Lale ve Ulusal Belgesel Yarışmaları devam ederken FACE İnsan Hakları ve Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülleri de verilecek.

Önceki İçerikStar Wars Hediyeleri ile Yeni Yıla Güzel Bir Başlangıç Yapın
Sonraki İçerikI Saw the Light Filminin Fragmanı Yayınlandı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)