What We Do in the Shadows / Aylak Vampirler (2014) Film İncelemesi

1977

Sinema dünyası bugüne değin vampir ırkının ekmeğini fazlasıyla yedi ama bu sefer ekmeğin diğer yüzünü çeviren bir film var karşımızda. What We Do in The Shadows, Yeni Zelanda yapımı bir komedi filmi. Film, aynı evi paylaşan ve yaşları değişen dört vampir Viago, Vladislav Deacon ve Peter’ın gündelik hayatlarını ele alan bir mockumentary.

What We Do in the Shadows / Aylak Vampirler (2014) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Her vampirin kendine has kişilikleri, birbirleri ile olan ilişkileri ve çağa ayak uydurma durumları içerisinde gelişen durumlara verdikleri tepkiler, ölümlülerle olan ilişkileri, kendi dertlerini izlerken zekice yazılmış diyaloglar ve ince esprilerle çok eğlenceli bir film ortaya çıkmış. Anlatım tekniği açısından seyirci olmaktan çok vampirlerin dünyasını gözetleyen biri oluyorsunuz. Yer yer vampirlerin uzun hayat eğlencesini kıskanırken yer yer de gündelik sıkıntılarına “vampir olmak da zor be” diyebilirsiniz. Filmde elbette vampirlerden başka ürkütücü karakterler de mevcut.  Hemen hemen boş sahnesi olmayan film absürt komedi dalında başarılı. Her karakteri ayrı ayrı sevdim ve oldukça güldüm, film yazısından çok tavsiyemdir diyebilirim.

İlginç Bilgiler

Filmin yönetmenleri ve senaristleri aynı zamanda başroldeki iki vampiri canlandırıyorlar.

What We Do in the Shadows / Aylak Vampirler Fragmanı

What We Do in the Shadows / Aylak Vampirler (2014) Film İncelemesi

Müzik - 7
Görsellik - 6
Oyuncu Performansları - 8
Yönetmen - 8
Senaryo - 7

7.2

Çok eğlenceli

Sinema dünyası bugüne değin vampir ırkının ekmeğini fazlasıyla yedi ama bu sefer ekmeğin diğer yüzünü çeviren bir What We Do in The Shadows var karşımızda.

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikThe Man from U.N.C.L.E. Fragmanı Yayınlandı
Sonraki İçerikBefore Sunset / Gün Batmadan (2004) Film İncelemesi
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)