Yardımcı oyuncu olup başrolün önüne geçen 15 karakter

0
1487

Yardımcı oyuncu konusuna geldik! Her zaman başrolleri konuşacak değiliz ya! Biraz da itilmiş, yok sayılmış, dikkatleri başrole kaptırmış ama yılmamış karakterlerimize bakalım. Haklarını verelim.. Başroller bütün havasıyla kendinden bahsettirirken, yardımcı oyuncu rolündekiler neden kimsesiz kalsın? Biz güzelim yan karakterlerimizi özene bezene seçtik, ayırdık. Göz kamaştıran isimleri, filmleri ile birlikte yazdık, başrolleri ile kapıştırdık. Kazananlar yanroller oldu. Şimdi buyurun hep birlikte bakalım. Siz de bize hak verecek misiniz görelim:

Başrollerden Daha İyi İş Çıkartmış 15 Yardımcı Oyuncu

15- The Dark Knight- Heath Ledger

joker Yardımcı oyuncu olup başrolün önüne geçen 15 karakter

Allı pullu listemizin en göze çarpan filmi olduğundan baş sıraya kendisini koyduk. Bence sizin de aklınıza ilk gelen Joker’imizdi. Heath Ledger, hayatının rolünü yaptı ve büyük fan kitlesi topladı. Tamam Batman‘i de ezip geçmiyoruz ama Joker kesinlikle filmde bir numaraydı.

14- Matrix- Hugo Weaving

matrix 1024x439 Yardımcı oyuncu olup başrolün önüne geçen 15 karakter

Hey gidi Ajan Smith. Seni çok hor gördüler ama biz yemeyiz bunları. Senin hakkını vermeye geldik. Ciddiyeti, bakışlarıyla dünyayı yiyişi, ‘Hoyt’ diye ortama dalışları ile, rolünün hakkını fazlasıyla veren karakterimiz. Yazmadan geçemezdik. Ve bizce seçilmiş kişi oydu! Var mı itirazı olan?

13- The Revenant -Tom Hardy

tom hardy 1024x576 Yardımcı oyuncu olup başrolün önüne geçen 15 karakter

Diriliş 8.2 puan aldıysa eminim sırf 6.0 puanı Tom Hardy‘den geliyordur. Bize göre filmin başından sonuna kadar, ezer geçer. Oscar falan görmez bu gözler, gerçeği görür. 2 saat 36 dakika boyunca gözlerim kendisini aradı. Film böyle böyle bitti. Benle aynı fikirde olan epeyce bir insan bulabilirim. O yüzden ‘Bışrıl ıskır ıldı ımı bı fılmdı’ demeyin..

12- Whiplash- J.K Simmons

whiplash 1024x574 Yardımcı oyuncu olup başrolün önüne geçen 15 karakterYani hırs neymiş, mükemmeliyetçilik neymiş gösteren, azimden kafasında saç kalmamış abimiz. Önünde saygıyla eğiliyoruz.. Valla fevkaladenin fevkinde performans diye buna denir. J.K Simmons almış yürümüş. Bir rol bir insanın üzerinde ancak bu kadar oturur. Ben bir an kendi hayatını canlandırıyor olabileceğinden şüphelenmedim değil.

11- Alice in Wonderland- Johnny Depp

hatter 1024x576 Yardımcı oyuncu olup başrolün önüne geçen 15 karakterSizin de aklınıza ilk gelen karakterlerden biriydi değil mi? Daha doğrusu Alice filminde Şapkacı, Kızıl Kraliçe, Beyaz Kraliçe, tavşan, fare, ikiz tombullar hepsi hepsi şahane. Bir benzeri daha olmayan filmde, tüm yardımcı oyuncu rolleri için birer alkış rica ediyorum.

10- Creed- Sylvester Stallone

creed 1024x560 Yardımcı oyuncu olup başrolün önüne geçen 15 karakterAmerikan spor-dram filmi.. Rocky Balboa‘nın tekrar boy gösterdiği efsaneyi yaşatan, bizi geçmişe götürüp duygulandıran ve heveslendiren yapım. Bunların hepsinin sebebi Michael B. Jordan değil, Sylvester Stallone tabi ki. İzlemeyenlere ısrarla tavsiye edilir.

9- Django- Christoph Waltz

christoph waltz 1024x716 Yardımcı oyuncu olup başrolün önüne geçen 15 karakter

Sıfır Teorisi ve Spectre gibi filmlerde de boy gösteren lakin, Zincirsiz’de kendisini aşıp başka bir boyuta geçen adam gibi adam: Christoph Waltz. Quentin Tarantino işini biliyor. Film şahane olduğu gibi seçtiği oyuncular da birbirinden güzel işler çıkartmış. Bizim gözbebeğimiz ise Waltz oldu. Gerçekten ‘olmuş’ dediğimiz türden.

8- Twelve Monkeys – Brad Pitt

brad pitt 1024x551 Yardımcı oyuncu olup başrolün önüne geçen 15 karakter95 yılında 8.1 almış, düşünceleri almış başka bir boyuta taşımış, güzel ötesi, kaçırılmaması gereken yapım. Filmde Brad Pitt, kusura bakmasın ama Bruce Willis‘i ezmiş geçmiş. Tamam Bruce da çok iyi bir babamız ama, gencecik yaşında delirmiş Brad, başlı başına filmi izleme sebebi. Hak verdiniz değil mi?

7- Schindler’s List – Ben Kingsley

ben 1024x655 Yardımcı oyuncu olup başrolün önüne geçen 15 karakterSteven Spielberg‘in en iyi filmi. Aynı zamanda Ben Kingsley’nin Liam Neeson‘ı ezip geçtiği yapımdır. Tarih, dram, savaş, biyografi.. Ne arasan var olan filmde, oyunculuklar şahane. Ama Ben Kingsley kendi başına bir duruş sergilemiş filmde. Ne diyordu Barney.. ‘Legen- wait for it- dary!’

6- Million Dollar Baby- Morgan Freeman

freeman Yardımcı oyuncu olup başrolün önüne geçen 15 karakter

Clint Eastwood ve Hilary Swank‘ın Morgan Freeman‘ın yanında halt ettiği yapım. Zor bir mücadele oldu ama, bizce 0.23 puanla Freeman yarışı önde kapattı. Ben Freeman’ın olduğu bir filmde başka bir karakterin ‘daha iyi’ olabileceğini pek sanmıyorum. En kötü ihtimalle berabere kalırlar.

5- King’s Speech – Helena Bonham Carter

helena Yardımcı oyuncu olup başrolün önüne geçen 15 karakter

Asilzade, burjuva, üstün ırktan gelen, dişilik nedir öğrendiğimiz Carter, yine harikalar yaratıyor. Colin Firth yanında sönük kalmış mı? Kalmış. Diyecek bir şey yok! Zaten bulunduğu her filmde esip kavuran Helena Bonham Carter, başrole söz hakkı tanımamış. İyi de yapmış. İyi de bir film olan King’s Speech, Carter ile mükemmel seçim yapmış. Bizim de onayımızı almış.

4- Vicky Cristina Barcelona- Penelope Cruz

penelope Yardımcı oyuncu olup başrolün önüne geçen 15 karakterRebecca Hall, Scarlett Johansson ve Javier Bardem kusura bakmasın.. Gönlümüzün sultanı misler gibi rol yapmış. Oscarlı yönetmen Woody Allen’ın yönettiği 2008 yapımı film çok konuşulmuştu. Bizim aklımızda da konusundan çok, yardımcı oyuncu performansı kalmış bakın. Haksız sayılmayız değil mi? İzlemediyseniz tatmanızda fayda var. 

3- Gülen Gözler- Şener Şen

vecihi Yardımcı oyuncu olup başrolün önüne geçen 15 karakter‘Aaaa evet yaa’ dediniz mi? Öyleyse devam edelim. Üzerine söyleyecek çok bir şey yok tabi ama, Şener Şen her rolde olduğu gibi burada da her işin üstesinden gelebileceğini bizlere göstermiş. Vecihi resmen hayallerimizin erkeği. Bir role ancak bu kadar ‘cuk oturdu’ diyebilirdik. Mis mis..

2- Rocky- Burt Young

burt 1024x561 Yardımcı oyuncu olup başrolün önüne geçen 15 karakterVallahi bulduk. 76 yılından beri bize öğretmediği şey kalmayan bir yapımdan söz ediyoruz. Ve filmi izlerken her zaman aklımızda şu sözler vardır: Başardık Rocky başardık. İşte bunlar kendisine ait. Burnt Young en iyi eleştirileri hakeden kişidir. Hakkı verilmelidir. Biz de verdik gitti.

1- Star Wars – BB-8

bb8 1024x577 Yardımcı oyuncu olup başrolün önüne geçen 15 karakterEzer geçeeeerrrr.. Yardımcı O yuncu şampiyonuna yer verin, yol açın! BB-8 geliyor. Turuncu beyaz, bb serisinden minnak sevimli çocuğumuz. Üzgün olduğunda öne geriye sallanması, bir şeye onay vereceği zaman ‘yep’ deyişi. Merdivenleri pıtır pıtır inişi. Abisi R2-D2‘yu uyandırışı. Gizli görev verildiği zamanki özverisi ve sadıklığı ile başımızı döndüren BB-8, bizim favorimiz. Filmdeki kimseyi tanımayız. Kusura bakmasınlar.