Edge of Tomorrow Fragmanı Groundhog Day Gibi Olsaydı

804

Edge of Tomorrow fragmanı ile konuya başlamadan önce filmi umarım izlemişsinizdir. Film 1993 yapımı başrolde Bill Murray ve Andie MacDowell oynadığı Groundhog Day (Bugün Aslında Dündü) ile paralellik gösteriyor. Tek bir farkla Groundhog Day filmindeki Phil ile Edge of Tomorrow filmindeki Cage’in içinde bulundukları mekan.

Birçok film ve dizide işlenen “Bugün aslında dündü” formatı son olarak sevilerek izlenen Supernatural dizisinin Mystery Spot (2008) bölümünde de ele alınmış ve izlerken epey eğlendirmişti.

- Reklamlar -

Mashable Watercooler da buradan yola çıkarak “Edge of Tomorrow fragmanı Groundhog Day filminin fragmanı gibi olsaydı nasıl olurdu?” sorusuna cevap verecek bir video hazırlamış.

Edge of Tomorrow filmi Hiroshi Sakurazaka’nın All You Need is Kill isimli romanından beyaz perdeye uyarlanmış bir Bilim-Kurgu, Aksiyon ve Macera filmidir. Başrollerinde Tom Cruise, Emily Blunt ve Bill Paxton’ın yer aldığı filmde Cage isimli bir askerin ne yaparsa yapsın bir şekilde aynı günü tekrar tekrar yaşaması ve bulunduğu bu durumdan çıkmaya çalışmasını konu olarak almaktadır.

Groundhog Day ise Harold Ramis tarafından yönetilmiş, başrollerinde Bill Murray ve Andie MacDowell oynamıştır. Konu olarak hava durumu sunucusu olan Phil Connors, Punxsutawney kasabasındaki geleneksel Groundhog Day şenliklerine istemeye istemeye gönderilmiştir. Phill her sabah kalktığında hep aynı günü, 2 Şubat DağSıçanı Festivali’nin yapıldığı günü yaşamasıyla gelişen olaylar anlatılmaktadır.

Bakalım Mashable’ın yaptığı video hoşunuza gidecek mi? En azından mevcut fragmandan daha iyi olduğu kesin!

Edge of Tomorrow Fragmanı ve Groundhog Day

Önceki İçerikYardımcı Oyuncu Olup Başrolün Önüne Geçen 15 Karakter
Sonraki İçerikSuicide Squad Filminin Yeni Fragmanı Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)