Yeni The Batman Filminden Heyecan Verici Fragman Geldi

328

DC’nin sanal hayran etkinliği olan DC Fandome sırasında yayınlanan, Robert Pattinson‘ın oynadığı The Batman filminin ilk tam fragmanı geldi. Christopher Nolan ile efsaneleşen seri ile karşılaştırıldığında; Caped Crusader için “şimdiye kadar yapılmış en karanlık ve en şiddetli Batman bizleri bekliyor” diyebiliriz.

Yeni The Batman Filminden Heyecan Verici Fragman Geldi

- Reklamlar -

The Batman Filmi Konusu

Pattinson’ın Batman’i, yağmur ve kasvetle dolu bir Gotham Şehri’nde kol gezmektedir. Kostümlü bir kanunsuz olarak saltanatının sadece bir yılında; düşmanlarına geçmiş Batman filmlerinin asla ulaşamadığı içgüdüsel, vahşi bir gaddarlıkla saldırır.

Fragman, Riddler’ın tutuklanmasıyla açılıyor. Ancak, rolün Paul Dano tarafından oynandığını bilmemize rağmen; Yönetmen Matt Reeves karakterin yüzünü video boyunca gizli tutuyor. Geçen yılki DC Fandome’da yayınlanan teaser gibi; Bu fragman da sadece The Batman’in altında yatan hikayeye işaret ediyor. Dano’nun Riddler’ı, kurbanlarıyla şifreli ipuçları bırakan bir seri katil ve bir ana düşman olarak karşımıza çıkıyor.

The Batman Filmi Oyuncuları

Herkesi heyecanlandıran The Batman ikinci fragmanı ardından filmin oyuncu kadrosu da merak konusu olmuştu. İşte The Batman filminin oyuncuları;

  • Robert Pattinson (Batman),
  • Andy Serkis (Alfred Pennyworth),
  • Colin Farrell (The Penguin),
  • Paul Dano (The Riddler),
  • Jeffrey Wright (Jim Gordon)
  • John Turturro (Carmine Falcone)
  • Zoë Kravitz (Catwoman).

Fragman diğer iki ana karaktere ise daha kapsamlı yönelmiş. Bunlardan ilki, çizgi roman formuna sadık kalan, bir dizi peruk içinde açık bir şekilde saklanma tutkusu olan ve Batman’in arkasındaki adamı merak eden Kedi Kadın rolündeki Zoe Kravitz.

Bir diğer karakter Penguen, bir Batman filminde en son göründüğünde, Danny DeVito tarafından “Batman Returns” filminde şekli bozulmuş bir adam olarak oynandı. Colin Farrell ise burada, Oswald “Oz” Cobblepot, yani Penguen olarak tamamen tanınmaz halde. Farrell, filmde sadece “beş veya altı” sahnede olduğunu söyledi, ancak, bu fragmanın her yerinde, görünüşünü neredeyse tamamen yok eden bir dönüşüm sergiliyor.

Andy Serkis’e, Bruce Wayne’in kendisinden önceki birçok Alfred gibi, göreve geldiğinde tanıdık bir melodi söyleyen sadık uşağı Alfred Pennyworth olarak ilk bakışımızı da alıyoruz. Alfred, Bruce’a, “Bu devam ederse, elinizde hiçbir şey kalmayana kadar çok vakit geçmez.” diyor.

Sonuç olarak The Batman, 4 Mart 2022 tarihinde vizyonda olacak.

The Batman Fragmanı

Önceki İçerikHouse of the Dragon’dan Teaser Geldi
Sonraki İçerik2022 Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)