House of the Dragon’dan Teaser Geldi

300

HBO Max, merakla beklenen ve Game of Thrones‘un öncesi anlatan House of the Dragon dizisi için teaser fragmanını yayınladı. HBO öte yandan, diziye 10 bölümlük bir sipariş verdi ve Salı günü; Avrupa’da HBO Max için bir lansman etkinliği sırasında gösterinin 2022’de başlayacağını doğruladı.

House of the Dragon’dan Teaser Geldi

- Reklamlar -

House of the Dragon Konusu

Tabii ki her şeyden önemlisi dizinin konusu. “House of the Dragon”, “Game of Thrones” olaylarından 200 yıl öncesini konu alıyor. Targaryen Hanesi ile “Ejderhaların Dansı” olarak bilinen Targaryen iç savaşını anlatıyor.

Çeşitli dövüş sahnelerinin ve mızrak dövüşünün kısa kesitlerini içeren fragman; Matt Smith’in Prens Daemon Targaryen’inden gelen bir seslendirmeye sahip ve “Tanrılar, krallar, ateş ve kan. Bizi rüyalar kral yapmadı, ejderhalar yaptı.” diyor. Yapım başlangıcı 26 Nisan’da açıklandı ve sonuç olarak George R.R. Martin‘in “Fire & Blood” kitabına dayanıyor.

House of the Dragon Oyuncuları

House Of The Dragon dizisinde ünlü oyuncu Matt Smith, Daemon Targaryen karakterini üstlenirken; Emma D’Arcy de onun yeğeni Rhaenyra Targaryen’i canlandırıyor.

Paddy Considine, I. Viserys Targaryen rolünde; Westeros kralı. “Sıcak, kibar ve dürüst bir adam” olarak bilinen Viserys, lordlar konseyi tarafından Jaehaerys Targaryen’in yerine kral olarak seçildi.

Diğer oyuncular ise parantez içlerinde rollerini de belirtecek şekilde aşağıdadır.

Olivia Cooke (Alicent Hightower), Matt Smith (Daemon Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Eve Best (Rhaenys Velaryon), Sonoya Mizuno (Mysaria), Fabien Frankel (Criston Cole).

Dizinin Yapımcı ve Yöneticileri

Miguel Sapochnik ve Ryan Condal, dizinin baş yapımcıları olarak görev yapacak ve Martin ve Vince Gerardis ile birlikte yönetici yapımcı olarak görev yapacak. Martin ve Condal gösteriyi birlikte yarattı. “House of the Dragon”, yaz boyunca Birleşik Krallık’ta çekim yaparken; Covid-19 salgını dolayısıyla geçici olarak durmuştu. Ancak her şeyden önemlisi prodüksiyon sıkıntısız tamamlandı. Böylece ekibin minimum hasar alarak tamamladığı bir süreç yaşanmış oldu.

Son olarak House of the Dragon, heyecanla beklediğimiz bir yapım olacağını belirtmek isterim. En önemlisi de HBO Max’in Türkiye’ye giriş yapacağının duyurusu ile birlikte heyecanımızın tarifi yok!

House of the Dragon Teaser Fragmanı

Önceki İçerikPaul Thomas Anderson Yeni Filmi Licorice Pizza’dan İlk Fragman
Sonraki İçerikYeni The Batman Filminden Heyecan Verici Fragman Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)