Paul Thomas Anderson Yeni Filmi Licorice Pizza’dan İlk Fragman

436

1970’li yılların San Fernando Vadisi’nde geçen Licorice Pizza filminden ilk fragman resmi olarak geldi. Başarılı yönetmen Paul Thomas Anderson‘ın imzasının bulunduğu Licorice Pizza, bir yetişkinliğe geçiş filmi olarak 2021 yılının sonunda izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Paul Thomas Anderson Yeni Filmi Licorice Pizza'dan İlk Fragman

- Reklamlar -

Licorice Pizza Konusu

Film, Anderson’ın büyüdüğü yer olan San Fernando Vadisi’nde geçiyor. Daha önce yönetmenin Boogie Nights, Magnolia ve Punch-Drunk Love filmlerine de ev sahipliği yapmıştı bu vadi. Filmin merkezinde aynı zamanda yetenekli bir oyuncu olan; Bir lise öğrencisi olan Peters yer alıyor. Hikayenin merkezinde bu lise öğrencisi yer alsa da filmde pek çok karakter önemli roller üstlenecek. Bu karakterlerin iç içe geçen hikayelerinin anlatılacağını söylemeden geçmeyelim.

Licorice Pizza’nın fragmanı, David Bowie‘nin Life on Mars şarkısıyla başlıyor. Başrolünde ise Phillip Seymour Hoffman’ın oğlu Cooper Hoffman ve Alana Haim’in olduğunu görüyoruz. Ünlü oyuncunun oğlu Cooper Hoffman, Jon Peters karakterine hayat veriyor. Peters, lise hayatını oyunculuk ile düzeltmeye çalışan bir gençtir. 1970’li yılların San Fernando’suna gideceğimiz Licorice Pizza, bünyesinde yıldız oyuncuları barındırıyor.

Licorice Pizza Oyuncuları

Cooper Hoffman ve Alana Haim’in yanı sıra Bradley Cooper, Benny Safdie, Nate Mann, Skyler Gisondo, Mary Elizabeth Ellis, Destry Allyn Spielberg ve Sean Penn’i filmin kadrosunda göreceğiz. Paul Thomas Anderson, “Hard Eight”; “Boogie Nights”; “Magnolia”; “Punch-Drunk Love”; “There Will Be Blood”; “The Master”; “Inherent Vice” ve “Phantom Thread”in ardından farklı bir alanda film çekerek yine gözleri üzerinde toplamayı amaçlıyor. Çünkü bu ünlü yönetmenin çok sevdiği bir şey.

Sonuç olarak Licorice Pizza filminin de diğer filmleri gibi Oscar adaylığı alması beklemiyor değiliz.

Paul Thomas Anderson’ın 9. uzun metraj filmi olan Licorice Pizza, 25 Aralık tarihinde sinemalardaki yerini alacak.

Licorice Pizza Fragmanı

Önceki İçerikYüzüklerin Efendisi Animasyon Filmi Geliyor
Sonraki İçerikHouse of the Dragon’dan Teaser Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)