1 Aralık 2017 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi

563

1 Aralık 2017 vizyondaki filmler ile karşınızdayız. Bu hafta vizyondakiler yine dolu dolu! Gülse Birsel’in Aile Arasında filmi ise favorimiz!

Geldik uğursuz 2017’nin son ayına. Vizyona giren filmler genel olarak değerlendirilirse “Oldukça verimli bir yıl oldu.” diyebiliriz. Hem eğlendik, hem meraklandık hem de üzüldük. Film açısından doya doya beslendiğimiz bir yıl oldu. 2018 de aynı şekilde olacağa benziyor. Peki Aralık ayının ilk haftasında vizyonda hangi filmler var? Haydi bakalım:

- Reklamlar -
  1. Körfez
  2. Çizgi Ötesi
  3. Tamircikler: Gizli Görev
  4. Zor Bir Karar
  5. Aşka Geldik
  6. Aile Arasında
  7. Jüpiter’in Uykusu
  8. Sarı Sıcak
  9. Geçmişteki Sır
  10. Yarını Yok

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Körfez

Emre Yeksan yönetmenliğinde ilerleyen Türk yapımı dram filmi. Filmde 30lu yaşlarının ortasında İstanbul’dan İzmir’e yerleşen Selim’in, hem kendini hem de yaşadığı şehri değiştirmenin yollarını araması ile başlıyor. Haftanın filmi diyemeyiz ama dram sevenler için bir alternatif.

Çizgi Ötesi

Beş tıp öğrencisi ölümden sonrasına saplantılı hale gelmiştir. Ölümün ardından yaşamın devam edip etmediğini öğrenmeye kararlı olan öğrenciler tehlikeli bir deneye girişirler. Her biri kısa periyotlarda kalp atışlarını durdurur. Böylece hepsi ölüm deneyimi yaşar. Şimdiye kadar yapılanların dışında ancak görmek gerek tabi.

Tamircikler: Gizli Görev

Tom Thomas’ın ailesi, Profesör Eugenius ve asistanı Elisa ile daha önce hiç tanışmamıştır. Onların tanışmalarını sağlayan, Tom Thomas’ın, Elisa’nın çalıştığı laboratuvarda açıklanmayan olaylarlar ilgili yaptığı haberdir. Vasiko Bedoshvili, Andrey Kolpin yönetmenliğindeki animasyon filmi, ufak yaşta seyircileri eğlendirecek gibi.

Zor Bir Karar

Genç bir kız olan Eylem, Hakkari’de yaşamakta ve bir kilim atölyesinde çalışmaktadır. Burnunun büyük olduğunu düşünen ve sürekli bu durumdan şikayetçi olan Eylem estetik ameliyat olmanın hayalini kurar. Ancak diğer taraftan ailesi ile ilgili oldukça büyük sorunları vardır. Dram izlemek isteyenler için ikinci tercih.

Aşka Geldik

Teknolojiden yoksun, herkesin birbirini tanıdığı köyde her şey köy muhtarına bakanlıktan gelen bir telefonla değişir. Telefonda, insani araştırmalar için yurt dışından bir profesörün ve üniversite heyetinin köye geleceği haberi verilir. Bu hafta gülmek isteyenler için Türk yapımı bir komedi filmi.

Jüpiter’in Uydusu

Yaşadığı ülkeden babası ile birlikte kaçmaya çalışan Aryan, sınıra vardıklarında ırkçı bir polis tarafından vurulur. Ölümün kıyısına kadar gelen Aryan hayatta kalmayı başarır ve mucizevi bir şekilde süper güçler kazanır. İçine girmiş olduğu yeni dünyaya alışmaya çalışan Aryan, tanıştığı ahlaksız bir doktorla kendisini farklı maceralar içerisinde bulur. Kornél Mundruczó’nun yönettiği ve senaryosunu Kata Wéber ile birlikte kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Merab Ninidze, György Cserhalmi ve Mónika Balsai yer alıyor.

Sarı Sıcak

Üretim ilişkilerinin değişmesi ile birlikte sermayenin de el değiştirmesini ve bu değişimden etkilenen insanların hikâyelerini anlatmayı amaçlayan film bunu, büyük maddi sorunlarına rağmen geleneksel yöntemlerde direnip hayata tutunmaya çalışan göçmen bir ailenin en küçük oğul İbrahim’i merkeze alarak yapıyor. Filmin yönetmeni Fikret Reyhan.

Geçmişteki Sır

Başrollerinde Serkan Şenalp, Natasa Petrovic, Emir Hadzıhafızbegovic, Ufuk Bayraktar, Suzan Kardeş ve Haluk Piyes gibi ünlü oyuncuların yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Raşit Görgülü oturuyor.  Bir fotoğrafçı olan ve ailesiyle yaşayan genç adam Ali, geçirdiği genetik bir rahatsızlık sonucu kendini Bosna Hersek’te, sıra dışı ve hüzünlü bir hikayenin içinde bulur.

Yarını Yok

4 kez Oscar adaylığına layık görülmüş olan Ethan Hawke‘ın başrolünde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Brian Smrz oturuyor. Travis Conrad, bir kiralık katildir. Kendisine verilen son işi sırasında öldürülür; fakat tam 24 saat sürecek olan bir görev için gizemli bir şekilde diriltilir. Travis’in koluna bir geri sayım sayıcı yerleştirilmiştir. Sayaç sıfıra ulaşana kadar kendisine verilen görevi tamamlaması gerekir, yoksa ölecektir. Filmi oyunculuk kurtarabilir.

Aile Arasında

21 yıllık ilişkileri aynı gün noktalanan nevrotik Fikret ile müzikhol vokalisti Solmaz komik bir tesadüfle tanışır. Solmaz’ın kızı Zeynep, Adanalı sevgilisiyle evlenmeye karar verince her şeyden korkan Fikret, kendini bir anda hayatının rolünü oynarken bulur. Aile arasında olması planlanan nikah, damadın ailesinin ısrarıyla büyüdükçe büyür.

Bence biz de biraz gülüp eğlenmeyi hakettik. Bu hafta vizyona giren Aile Arasında hem oyunculuklar açısından hem de konusu ile bizi doyuracak. Filmin yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan oturuyor. İstanbul ve Adana’da devam eden filmin oyuncu kadrosunda Engin Günaydın, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar, Devrim Yakut, Gülse Birsel, Şevket Çoruh, Fatih Artman var.

Önceki İçerik24 Kasım 2017 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi
Sonraki İçerik15 Aralık 2017 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.