15 Aralık 2017 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi

523

15 Aralık 2017 vizyondaki filmler ve haftanın filmi ile karşınızdayız. Vizyonda birbirinden farklı tipte film var ama Star Wars: Son Jedi favorimiz!

Bu hafta herkesin beklediği şahaneler ötesi, gönlümüzün sultanı, güzellik abidesi filmimiz vizyona girdi. Haftanın filmi hangisi aslında belli. Hem de vizyon günü diğerlerinden farklı olarak Çarşamba oldu.

- Reklamlar -

Bu hafta vizyona giren altı film var. Birini zaten vizyon tarihinden çıkarttınız. Diğeri de aynı şekilde dizi sektöründen çok tanıdık gelecek bir film. Önce filmleri sıralayıp sonra detay paylaşırsak daha iyi olacak. Buyurun:

  1. Somali Korsanları
  2. Papatya
  3. Poyraz Karayel, Küresel Sermaye
  4. Yeni Yıl Tehlikede
  5. The Party
  6. Star Wars: The Last Jedi

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Somali Korsanları

New York Times’ın en çok satanlar listesindeki bir anıdan uyarlanan ve Somali korsan çetelerinin arkasındaki gerçek insanları ve siyaseti gün yüzüne çıkaran ilk ve tek batılı gazeteci olan 24 yaşındaki Jay Bahadur’un gerçek hikayesi. Böyle filmler gerçekten izlenmeye değer ve aydınlatıcı oluyor. Filmin orijinal adı The Pirates of Somalia. Oyuncu kadrosu da efsane: Al Pacino, Evan Peters, Melanie Griffith.

Papatya

Mehmet Doğan yönetmenliğindeki Türk yapımı dram filmi. Tekdüze bir yaşantısı olan Umut’un hayatı televizyonda izlediği bir röpotajla değişir. Röportajda konuşan kız ilgilisini çekmiş ve uzun zamandır hissetmediği duygulara kapılmıştır. Üstelik okula gittiğinde de röportajda gördüğü kızla karşılaşır.

Poyraz Karayel: Küresel Sermaye

Aksiyon ve komedi sevenler, Poyraz Karayel tutkunları. Özlem gidermek isteyen ahali beyazperdeye hücum. Beklentimiz tavan ve iyi vakit geçirmek için ideal bir film. Osman Taşçı yönetmenliğindeki Poyraz Karayel: Küresel Sermaye ile geri dönüyor. Oyuncu kadrosunda Celil Nalçakan, Emel Çölgeçen, Musa Uzunlar ve Cem Cücenoğlu’nun yer alıyor.

Yeni Yıl Tehlikede

Yeni yıl öncesi herkesi bir heyecan sarmıştır. Çocuklar alacakları hediyelerin hayalini kurmaktadırlar. Fakat hiç beklenmedik bir şey olur. Noel Baba’nın kendisine yardımcı olan tüm elfleri aynı anda hastalanır. Bu ağır durum karşısında Noel Baba ne yapacağını şaşırır. Biraz gülmek isteyenler için haftanın en başarılı filmi. Oyuncu kadrosunda Alain Chabat, Golshifteh Farahani, Pio Marmai var.

The Party

Janet, İngiltere’nin gölge kabinesinde bir bakan olarak atanarak politik kariyerinin zirvesine ulaşmıştır. Kocası Bill’le birlikte yakın arkadaşlarını çağıracakları bir kutlama hazırlığı yaparlar. Konuklar yavaş yavaş davete icabet ederlerken, bu partinin az sonra Bill’in yapacağı şok açıklamalarla başka bir boyut kazanacağının kimse farkında değildir. Sally Potter’ın yazıp yönettiği filmde  Cillian Murphy, Emily Mortimer, Kristin Scott Thomas, Timothy Spall, Patricia Clarkson, Cherry Jones ve Bruno Ganz gibi birbirinden ünlü ve başarılı oyuncular yer alıyor.

Star Wars Son Jedi

Rey, efsanenin ikinci bölümünde de Finn, Poe ve Luke Skywalker ile destansı yolculuğuna devam ediyor. Güç Uyanıyor filminde Rey’in Kulke’u buluşuna tanık olmuştuk. Şimdi sonrasını ve İsyancıların kaçış planlarını izliyor olacağız.

Filmde Daisy Ridley, John Boyega, Mark Hamill, Domhnall Gleeson, Carrie Fisher, Laura Dern, Oscar Isaac, Gwendoline Christie ve Lupita Nyong’o gibi birbirinden ünlü isimler yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise Rian Johnson oturuyor.

Önceki İçerik1 Aralık 2017 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi
Sonraki İçerikMutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Dans Filmleri
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.