11 Kasım 2016 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi

697

11 Kasım 2016 vizyondaki filmler ile karşınızdayız. Morallerin ister istemez dibe vurduğu 10 Kasım sonrasında, biraz dikkat dağıtmak amaçlı vizyon filmlerine göz atalım dedik. Bu hafta vizyona giren film sayısı beş. Ayrıca çok da eğlenceli yapımlar olduğunu söylemeden geçmeyelim. Tabi geçen hafta Doctor Strange Bey ile tanışmadıysanız, önce kendisi ile selamlaşın. Daha sonra bu hafta ‘haftanın filmi‘ seçilen yapıma göz atın. Bu hafta vizyona giren filmler tam sıralı listesi ve seçilmiş filmimiz aşağılarda:

  1. Kaptan Fantastik
  2. Geliş
  3. Canavarın Çağrısı
  4. Benim Adım Feridun
  5. Rus’un Oyunu

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Kaptan Fantastik

Kaptan Fantastik, Viggo Mortensen, George MacKay, Samantha Isler’ın başrollerinde oynadığı filmin yönetmeni ve senaristi ise Matt Ross. Ben Cash, ABD’nin Kuzeybatı Pasifik ormanlarında, 6 çocuğu ile beraber bir kabinde medeniyetten izole bir hayat yaşamaktadır. Bu izole ortamda çocuklar moderniteye karşı bir bağışıklık kazanamamışlardır. Ben, kendini çocuklarını büyük bir titizlikle hem fiziksel hem de entelektüel olarak yetiştirmeye adamıştır. Fakat karısı Leslie’nin ani ölümünün ardından bütün düzeni yerle bir olur, ve Ben, ailesini şehre getirmek zorunda kalır. Şehir medeniyeti içinde çocuklar şehirle, Ben ise ebeveynlik yöntemleri ile yüzleşmek zorunda kalacaktır.

- Reklamlar -

Geliş

Geliş, başrollerinde Superman‘in sevgilisi Louis Lane rolünde boy gösteren Amy Adams ve Marvel‘ın Hawkeye’ı Jeremy Renner‘ı yerleştiren filmin yönetmen koltuğunda Sicario’nun yönetmeni Denis Villeneuve oturuyor. Filmin senaryosunu ise Elm Sokağında Kabus ve Son Durak 5’in senaryolarına imzasını atan Eric Heisserer yazıyor. Film, ordu dilbilimcisi Dr. Louise Banks’in hikayesini anlatıyor. Oldukça etkileyici bir yapım olan Arrival, haftanın filminin tahtını paylaşıyor.

Canavarın Çağrısı

Canavarın Çağrısı, Lo Imposible ve El orfanato filmlerinin yönetmeni Juan Antonio Bayona’nın imzasını taşıyan film, Patrick Ness’in kaleme aldığı romandan beyazperdeye uyarlandı. 12 yaşındaki Conor canavarlar ve peri masallarının fantastik dünyasına kaçmak üzeredir. Güzel bir maceraya varım diyorsanız, buyurun sizi böyle alalım.

Rus’un Oyunu

Rus’un Oyunu, Hakkını aramanın ve intikamın en çarpıcı hikayesi Rus’un Oyunu. Senaryosu ile beyin yakıyor. Levent Özdemir’in senarist, yönetmen ve yapımcı koltuğunda oturduğu Rus’un Oyunu’nu 3 farklı ülkede çekilen ilk yerli sinema filmi ünvanını taşıyor. Zengin bir iş adamını içine düştüğü oyunu, şantajı ve altındaki şaşırtıcı sebepleri anlatıyor. Başrollerinde Fırat Tanış, Leonid Kulagin, Anastasiya Klyeva ve Levent Özdemir’in olduğu aksiyon dolu film sinemaseverlerle buluşuyor.

Benim Adım Feridun

Uzun süreli bir ilişkinin içindeki Ersan artık sevgilisine ilgi göstermeyi ve romantik olmayı bırakmıştır. Uzun ilişkinin rahatlığının keyfini süren adam günün birinde uzun süreli sevgilisi Ayla tarafında terk edilince sudan çıkmış balığa döner. Birkaç hafta boyunca sevdiği kadını geri kazanmaya çalışsa da sonuç nafiledir. Ayla geri dönmeyi kabul etmez.

Bunun üzerine artık ayrılığı kabullenmesi gerektiğini anlayan Ersan farklı bir yerin iyi geleceği umuduyla uzun zamandır gitmediği Erdek’teki çocukluğunun geçtiği eve gider. Ancak burada da aradığı teselliyi bulamayan Ersan sahilde dolaşırken yakınlarda bir düğün olduğunu fark eder. Bir şeyler için çıkma düşüncesiyle düğüne giren Ersan, düğündeki damadın babası tarafından yıllar önce küsüp Almanya’ya yerleşen kardeşinin oğlu Feridun sanılır. İlk başta bu rolden memnun olan Ersan ilk fırsatta kaçarım diye düşünürken damadın kuzeni Hayal’i görür. Geceyle birlikte ilginç ve komik olaylar da bir bir başına gelecektir.

Çağan Irmak‘ın hem yönetmenliğini hem de senaristliğini üstlendiği filmin başrollerinde Halil Sezai, Büşra Pekin ve Tarık Pabuçcuoğlu yer alırken filmin kadrosunda Suzan Aksoy, Güngör Bayrak, Kadriye Kenter, Defne Yalnız ve Özge Borak yer alıyor. Oldukça eğlenceli duran yapım bu haftaki tavsiyemizdir. Biraz keyfimiz yerine gelsin.

11 Kasım 2016 vizyondaki filmler incelememiz böyleydi. Sinema ile dolu dolu bir hafta geçirmeniz dileğiyle.

Önceki İçerikWill Smith’li Collateral Beauty’den Yeni Fragman
Sonraki İçerikRogue One’dan Darth Vader’lı Yeni Fragman
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.