13 Kasım’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1121

Geldik mi Kasım ayının da ortasına! Zaman akıp gidiyor, kar hala gelmedi. Keyifle film izlemeye gidebiliriz. Kasım’da Nisanı yaşıyoruz, umarım Nisanda da Ağustosu yaşarız ve bu böylece gelip gider. Yaz sevenler bu yazının altında toplansın da bir ara haftanın filmini beraber izlemeye gidelim. Süper plan yaptık. Asıl işimize dönelim.

Bu hafta vizyona giren filmler sayı olarak az! Ama yine de size kısa kısa her bir filmden bahsedeceğim, kaçış yok! Öncelikli olarak filmleri sıralayalım, sonrasında filmleri özet geçelim. Haydi:

- Reklamlar -
  1. Ali Baba ve 7 Cüceler
  2. The Pack
  3. Peanuts Movie
  4. İçimde Akan Nehir
  5. Jauja

Hayal Hülkesi

Sondan geriye doğru başlamak gerekirse, kendimizi bir dramın içinde buluruz. Jauja dilimize Hayal Ülkesi olarak çevrildi. Lisandro Alonso‘nun yönetmenliğini yaptığı filmin baş rol oyuncuları; Viggo Mortensen, Ghita Nørby, Misael Saavedra, Adrián Fondari, Viilbjørk Malling Agger. Jauja Arjantin yapımı bir film ve aslında oldukça dikkat çekici.

2014 Cannes Film Festivali’nde FIPRESCI Ödülü’nü kazanan filmin konusu ise şöyle; Patagonya’da 1882’de, yerli halka karşı soykırım harekâtı düzenlenir. Karakolda görevli olan Danimarkalı yüzbaşı Gunnar Dinesen’in 15 yaşındaki kızı Ingeborg, tüm bu olayların ortasından genç bir askere aşık olur ve onun peşinden giderek evden kaçar. Kızı ortadan kaybolunca uçsuz bucaksız ve tamamen yabancı çöllerde kızını aramaya başlayan yüzbaşının yaşadıkları ana başlıktır.

İçimde Akan Nehir

İçimde Akan Nehir anlatarak 2. dramla devam ediyoruz. Ama bu seferki bir Türk yapımı. Senarist ve yönetmen Erhan Güleryüz’ü aynı zamanda oyuncu olarak da göreceğiz. Hazar Kafkas yıllar sonra ağır sağlık sorunlarıyla ve beş parasız olarak döndüğü memleketinde hayatını sorgulamaya başlamıştır. Babasından kalan evin satışıyla yıllardır göremediği oğlunun geleceğini garanti altına alacak ya da ummadığı anda aşkı bulduğu Nehir’in ölmek üzere olan kızının hayatını kurtaracaktır. Zorlu seçim, kabul edin.

Peanuts Movie

Peanuts Movie, epeydir söz ettiğimiz ve beklediğimiz yapım. Bu hafta vizyona giren filmler içinde de tek animasyon. Yaklaşık bir buçuk saat süren film, göz bebeğimiz. Steve Martino yönetmenliğinde çekilen Peanuts filmi, bizi çocukluğumuza götürecek ve her kesime hitap edecek. Bu macerasında Snoopy ve Charlie Brown, Charlie’nin en büyük düşmanı Kızıl Baron ile mücadeleye girerken Charlie bir yandan kızıl saçlı kızın ilgisini çekebilmek için elinden geleni yapacaktır.

The Pack

The Pack, gerilim ve korku sevenler için iç güveysinden hallice bir yapım. Anna Lise Phillips, Jack Campbell, Charles Mayer, Kieran Thomas McNamara, Hamish Phillips gibi isimlerin baş rolleri paylaştığı yapımın yönetmenliğini Nick Robertson üstleniyor.

Gözlerden uzak bir çiftlikte ailesiyle birlikte yaşayan bir çiftçi olan Adam Wilson, ağılındaki küçükbaş hayvanların korkunç bir şekilde öldürülmeye başladığını fark eder. Bir akşam evlerine girmeye çalışan hırsızla ilgilenmesi için çağırdıkları polis de saldırıya uğrayınca içindeki bulundukları tehlikenin boyutları gözler önüne serilir. Saldırılar canavarlar tarafından gerçekleştiriliyordur ve artık hayvanlarla yetinmeyeceklerdir.

Ali Baba ve 7 Cüceler

Ali Baba ve 7 Cüceler, Cem Yılmaz’ın 4. filmi. Filmin oyuncu kadrosunda Yılmaz’a Zafer Algöz, Yosi Mizrahi, Bahtiyar Engin, Çetin Altay, Irina Ivkina eşlik ediyor. Ali Şenay ve kayınbiraderi İlber, bahçe süsü olarak cüceler tasarlayıp satan iki “iş adamıdır.” İç pazardaki girişimlerinde başarısız olup, Şenay Cüccaciye markası atında kurumsallaşıp yurt dışına açılmak isteyen ikili, soluğu Sofya’da düzenlenen bir bahçe fuarında alırlar ve macera başlar.

Oldukça fazla kişi tarafından beklenen ve aslına bakarsanız konudan çok, ‘aa Cem Yılmaz mı kesin izleyelim’ kafasıyla yönelilen bir film olduğunu zannediyorum. Komedi ve aksiyonu bir arada tutan film, vizyondaki en güçlü film ama ben yine de haftanın filmini seçmek istemiyorum. Bu haftanın filmi geçen hafta da olduğu gibi Spectre. Ben izledim. Herkes izlesin. Şu an vizyondaki en iyi film kendisidir.

Önceki İçerikFifty Shades Darker Filminden İlk Görüntüler
Sonraki İçerikTriple 9 Filminden Fragman Geldi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.