İftarlık Gazoz Fragmanı Yayınlandı

1041

iftarlık gazoz, Yüksel Aksu’nun yönettiği Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar‘ın başrolünde oynadığı 29 Ocak’ta vizyona girecek olan nostaljik temalı bir film. Yüksel Aksu’nun yazıp yönettiği, yapımcılığını Muzaffer Yıldırım, Elif Dağdeviren ve Yüksel Aksu’nun yaptığı filmin detaylarına geçiyoruz…

Konusu; 1970’ler Türkiye’sinin barış ve huzur dolu Ege kasabalarından birinde ailesi ile beraber yaşayan Adem, zeki ve çalışkan bir çocuktur. 5.sınıfı yeni bitirmiştir. Yaz tatilini boş geçirmek istemeyen Adem, ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söyler. Zor da olsa izni koparan Adem gazozcu çırağı olarak çalışmaya başlar.

- Reklamlar -

Ramazan ayının başıdır ve Adem camide imamın oruç ile anlattıklarını üzerine alınır, üstelik Berna da oruç tutacaktır. Küçük olduğu için oruç tutmasına izin vermeyen ailesinden gizli niyet eder. Fakat Ege’nin yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak hiç de kolay değildir. Hele de bozmanın kefareti 61 gün iken ve Berna’nın aslında direk orucu tuttuğunu öğrenmişken! Susuzluk ve açlık onu çok yormuştur, seraplar görmeye başlar.

Adem’in yaşadığı bu zorluklar, onu bir maceranın içine sürükler. Bitmek bilmeyen bu uzun gün, Gazozcu Ustası Cibar Kemal ve Adem için nasıl tamamlanacaktır?

İftarlık Gazoz Filminin Fragmanı

Önceki İçerikFantastic Voyage Guillermo del Toro ile Tekrar Geliyor
Sonraki İçerik2016 BAFTA Adayları Açıklandı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)