14 – 16 Ağustos 2015 gişe rakamları

0
1192

Geçen hafta alınan kötü rakamlar bu hafta da devam ediyor. İlk üç sıradaki filmin 30 ila 50 bin aralığında seyirciyi sinema salonlarına teşrif ettirdiği bir hafta ile yine karşı karşıyayız. Esmiyor olması bir sebep olabileceği gibi birçok insanın tatil için şehir ve yurt dışında oluşu da sebeplerden bir tanesi olabilir diye düşünüyorum. Hızlı bir giriş yapan 2015 filmleri yaz mevsimi ile birlikte tam anlamıyla tabana oturmuş durumda. Alınan rakamlar normal şartlarda herhangi bir filmin son haftalarında aldığı rakama eş değer. Buradan “Türk Sinema izleyicisi Türk filmlerine daha fazla ilgi gösteriyor” sonucu bile çıkarılabilir.

Boxoffice Türkiye verilerine göre haftanın gişe rakamları hayal kırıklığından ibarettir.

İşte 14 – 16 Ağustos 2015 tarihleri arasında gişe rakamları

3- Üç Harfliler 2: Hablis

14 – 16 Ağustos tarih aralığındaki seyirci sayısı: 31.581

uc-harfliler-2-hablis

2- Fantastik Dörtlü

14 – 16 Ağustos tarih aralığındaki seyirci sayısı: 49.847

Toplam seyirci sayısı: 186.973

fantastik 4

1- Mission Impossible: Rogue Nation

14 – 16 Ağustos tarih aralığındaki seyirci sayısı: 59.484

Toplam seyirci sayısı486.550mission-impossible-rogue-nation - gişe rakamları

Fazla söylenecek bir şeyin olmadığı bir hafta ile birlikte kısır bir döngünün içerisinde girmiş bulunuyoruz. Yeni hafta ile temiz bir sayfa açmak nasip olur umarım.

Şunu eklemekte de herhangi bir sakınca görmüyorum;

Seyirci seçim yapmakta ne kadar zorlanıyor ise yine öcü böcü filmine gitmek zorunda kalmış. Komik ve eğlenceli yapımız ile nam salmış bir ülke olarak Türkiye’nin kaliteli komedi filmleri yapmak yerine dini ve çocukluk korkularımızdan yola çıkarak üretilen bu korku (!) filmlerine gidiyor olması da benim açımdan üzüntü vericidir. Böyle filmlere gençken kız arkadaşımızı götürür, onlar korktuğunda bize sarılsın diye dua ederken bulurduk kendimizi. Hala bu çapta oluşumuzu da anlamıyor ve anlayamayacağımı da belirtmek isterim.

Sevgilerimle…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz