15 Nisan’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1130

15 Nisan ile Nisan ayının da ortasına gelmiş olduk! Yeni bir hafta.. Baharı geçtik direkt yaza giriş yaptık ve enerjimiz vizyona giren güzel filmlerle doğru orantılı olarak artıyor. Ne demişler iyi film ruhun künefesidir, balıdır böreğidir. Ya da böyle dememişler ama ben dedim siz de onayladınız. Oldu bu iş! Bu hafta vizyona giren tam sekiz film var. Her birini tek tek inceleyeceğimiz filmlerimizi önce bir sıralayıp görelim. Haftanın filmini de az sonra yazalım. Buyurun:

  • Orman Çocuğu
  • Ölüm Treni
  • Heidi
  • Kapının Diğer Tarafı
  • Bekar Yaşam Kılavuzu
  • Suçlu
  • Ateş
  • Yemekteydik ve Karar Verdim

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Bekar Yaşam Kılavuzu

Bekar Yaşam Kılavuzu, çok tatlış bir film olmakla birlikte aslında favorim olduğu için ilk sıraya yazdım. Favorim olmasının sebebi de bir oyuncu: Rebel Wilson. Kendisini Pitch Perfect‘te hayran kalmıştık. Christian Ditter’ın yönettiği bu komedi filminin senaryosu Abby Kohn, Marc Silverstein ve Dana Fox’a; senaryo hikayesi Kohn ve Silverstein’e ait. Filmin yapımcılığını John Rickard ve Dana Fox yönetici yapımcılığını ise Marcus Viscidi, Richard Brener, Michael Disco, Dave Neustadter, Michele Weiss, Drew Barrymore ve Nancy Juvonen gerçekleştirdi. Özlediğimiz komedi ayağımıza geldi a dostlar.

- Reklamlar -

Kapının Diğer Tarafı

Kapının Diğer Tarafı, başrollerinde Sarah Wayne Callies, Jeremy Sisto, Javier Botet, Sofia Rosinsky‘nin yer aldığı filmin yönetmeni Johannes Roberts. Biz korku filmlerinden pek haz etmiyoruz ama siz gerilmeyi seviyorsanız bu haftanın tercihi olabilir. Bizim şeytanlarla işimiz yok!

Suçlu

Suçlu, 1991 yılında JFK filminde birlikte rol alan Kevin Costner, Gary Oldman ve Tommy Lee Jones yeniden bir arada. Bilimkurgu, aksiyon ve gerilimi bir arada yaşamak isteyen koşsun. Görevden alınmış bir CIA ajanının hatıraları ve yetenekleri, neler yapabileceği kestirelemeyen tehlikeli bir adamın zihnine aktarılır ve olanlar olur. Fazla detay vermiyoruz ki meraklanın. Haydi.

Ateş

Ateş, Haluk Piyes’in yönetmenliğini, senaristliğini ve başrolünü üstlendiği film. Büşra Ayaydın, Eren Hacısalihoğlu, Meltem Miraloğlu, Sacide Taşaner, Selahattin Taşdöğen kadroda yer alıyor. Türk yapımı dram sevenler izleyebilir ama haftanın filmi olabilecek güçte değil.

Heidi

Heidi, çocukluğumuzdan gelen bir esinti. Clara ve Heidi’nin maceralarını izleyeceğimiz yapımda, geçmişe dönük bir yolculuk yapacağız. Yönetmen koltuğunda Alain Gsponer oturuyor.

Yemekteydik ve Karar Verdim

Yemekteydik ve Karar Verdim, yönetmenliğini Görkem Yeltan’ın üstlendiği, senaryosunu Burcu Aktaş, Yalçın Akyıldız, Nilüfer Uğur Dalay ve Görkem Yeltan’ın beraber kaleme aldıkları Yemekteydik ve Karar Verdim’in yapımcılığı Yeditepe Film’e ait. Arzu Okay, Mehmet Güreli ve Sema Poyraz gibi duayen isimlere, başrollerde Gökçer Genç, Ayçıl Yeltan, Kaan Çakır, Turgay Aydın, Görkem Yeltan, Ilgaz Kocatürk ve Yasemin Zamanpur eşlik ediyor.

Ölüm Treni

Ölüm Treni kadrosunda Oscar Ödüllü Adam Brody’ye Jurassic Park’ın yıldızı Sam Neill, Robin McLeavy, Bruce Spence, Jenni Baird, Bruce Spence yer alan korku filmi. Orijinal adı Backtrack olan yapımı gece uyumak istemeyenler izleyebilir.

15 Nisan Haftasının Filmi: Orman Çocuğu

Rudyard Kipling‘in klasik çocuk romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini Jon Favreau üstlenirken uyarlama senaryo; Justin Marks’a ait. Film aslında 2015 yılının Ekim ayında vizyonda olacaktı ancak başka bir filmle tarih değiştirmek zorunda kaldı.

Disney tarafından hayata geçirilen filmin orijinal seslendirme kadrosunda; Ben Kingsley, Neel Sethi, Scarlett Johansson, Idris Elba, Bill Murray, Christopher Walken, Lupita Nyong’o ve Giancarlo Esposito gibi isimler yer alıyor.

Oldukça sevimli bir yapım olan Orman Çocuğu, macera, heyecan, gerilim ve komik unsurları bir arada sunuyor. Tam da izlenesi.. Buyurun fragmanımız ve afiş:

Önceki İçerikÜnlü Sinema Oyuncularının İlk Ve Son Filmleri
Sonraki İçerikFear The Walking Dead 3. Bölüm Fragmanı Yayınlandı
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.