16 Ekim’de Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1102

Hellö. Bir haftalık aradan sonra, yine vizyona giren filmlerle karşınızdayız. İyi haberlerle geldik korkmayın. ‘İzleyecek hiçbir şey yok’ diye sızlanmayı bırakırsanız, yazının akışına kendinizi kaptırdığınızda göreceksiniz ki, ‘aslında var’! Öncelikle vizyonda hangi filmler var onları sıralayalım ki bu da toplamda yedi film olacak, sonra da haftanın filmine bakalım nasılmış.

  1. Kara Düzen
  2. Kızıl Tepe
  3. Amy
  4. Kü’Fa
  5. Öyle Ya Da Böyle
  6. Yaktın Beni
  7. My Little Pony: Arkadaşlık Oyunları

Çok çok kısaca bahsedeceğim iki film olacak. Bunların ilki; My Little Pony. Haftanın filmini 0-8 yaş için yazıyor olsaydık tabi ki mükemmel seçim olurdu ama ne yazık ki değil. Bu yüzden fazla uzatmadan 2. elenen isme geçiyorum ki o da; Kü’fa. Korku olmaya çalışan ama olamayan filmlere takık olduğumuz doğrudur. Ama ne yapalım, biz böyleyiz kendi yolumuzda.. Little Pony daha heyecanlı ve mantıklı bir seçim olabilir. O kadar diyelim, siz anlayın.

- Reklamlar -

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Amy

Amy, 2011 yılında hayatını kaybeden şarkıcı Amy Winehouse‘un hayatını konu eden belgesel. İyi bir Amy dinleyicisi iseniz, güzel bir tercih olabilir lakin, onun yerine daha sevimli film önerilerini de dinleyebilirsiniz, ben misal şuan Rehab açıp kendisini anıyorum ve fırsat bulduğumda internet üzerinden belgeselini de izleyeceğim.

Crimson Peak

Yazarlığını ve yönetmenliğini Guillermo del Toro‘nun gerçekleştirdiği Crimson Peak (Kızıl Tepe), bu hafta vizyona giren iyi filmlerden. 7.6 lık bir Imdb puanı ile beyaz perdeye giriş yapan yapım, korku gibi korku. 

Öyle ya da Böyle

Öyle ya da Böyle, hiiiiç izlenesi yazamayacağım çünkü ben izlemeyeceğim. Öyle ya da Böyle’li kelime şakası da yapmayacağım. Çok aklımdan geçti de, yok yok yapmayacağım.

Black Mass

Haftanın filmi olması gereken ama içimin başka filmi daha çok istediği için kendisini yazmadığım film; Black Mass. 7.4 IMDB puanlı yapımın baş rolünde Johhny Depp var. Dram ve suç unsurlarını bir arada yürüten yapımın konusu şöyle; Güney Boston’da büyüyen iki çocukluk arkadaşı olan James ‘Whitey’ Bulger ve John Connolly yıllar sonra yolları tekrar kesiştiğinde mutlu mu olacaklar yoksa kötü mü hissedecekler belli değil. Neden mi? Bulger Boston’daki İrlanda mafyasının en önde gelen ismidir, Connolly ise FBI ajanı olmuştur. Hoaydaaa.. İzleyip görelim.

Yaktın Beni

Tamamen duygularımla seçtiğim yapım, umuyoruz ki hayal kırıklığı olarak geri dönüş yapmaz. ‘Şu film varken bu mu yazılır yia’ diye isyan etmeyin, ben ne dersem o! Bana sanki bir filmde Uğur Yücel varsa, o film kötü olamaz gibi geliyor. Haksız mıyım?

Yönetmenliğini Can Yücel’in gerçekleştirdiği yapımın senaryosu Uğraş Güneş’e ait. Baş rollerinde; Sarp Apak,  Sinem Kobal ,Uğur Yücel ,Meltem Cumbul ve Hasibe Eren gibi isimleri görebiliriz.

”Ailesini kaybettikten sonra yalnız yaşamaya başlayan bir itfaiye eri olan Selam Kuloğlu’nun (Sarp Apak) hayatı, yıllardır görmediği dayısı Macit’le (Uğur Yücel) büyük bir tesadüf eseri karşılaşmasıyla değişir.” olarak filmin konusunu da özetlemiş olalım ve hep birlikte fragmana dalalım.

Önceki İçerikDüğün Dernek 2 Sünnet Fragmanı Yayınlandı
Sonraki İçerikBaşka Sinema Kasım 2015 Filmleri
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.