19 Şubat Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

957

19 şubat da geldi! Sizce de kış mevsiminde film izleme keyfi bir başka olmuyor mu? İster evde ayakları uzatmış çikolata ve daha fazlası ile, ister sinemada patlamış mısır ve daha fazlası ile.. Tabi benim gibi film izlemeyi sevme nedenlerinden birisi o mısırın kokusu olanlar beni daha iyi anlar. İşte yine bir Şubat ayı ortalarında vizyona dört (4) yeni film girdi. Az değil mi? Ama geçen hafta vizyona giren filmlerde izlenesi olanları kaçırdıysanız bu hafta şansınızı deneyin. Tabii ki bu hafta vizyona girenlerde de ‘haftanın filmi‘ni seçeceğiz. Yavaştan başlayalım.

 1. Room (Gizli Dünya)
 2. Osman Pazarlama
 3. Son of Saul (Saul’un Oğlu)
 4. Ayı Kardeşler: Kurtarma Operasyonu

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Hemen animasyon filmimiz ile başlayalım. Hayvan temalı animasyonumuz oldukça eğlenceli tabi ki çocuklarımız için. Ding Liang ile Fuyuan Liu’nun yönettiği filmin konusu şöyle; Oduncu Vick, ormanda ağaçları keserek hayatta kalmaya çalışan bir adamdır. Briar ve Bramble ayı kardeşler ise ağaçları koruyarak oduncuyu ormandan kovalamayı kendilerine görev edinmişlerdir. Bir gün ormana kötü insanların gelişiyle işler daha da karışır.. Haftanın filmi değil ama ufaklıklarla izlemelik yapım.

- Reklamlar -

Osman Pazarlama

Osman Pazarlama Şahan Gökbakar’ın başrolünde yer aldığı altıncı uzun metrajlı film. Senaryosunu Şahan ve Togan Gökbakar’ın birlikte yazdığı Osman Pazarlama’nın yönetmen koltuğunda yine Togan Gökbakar oturuyor. Osman Pazarlama, aşık olduğu kızla evlenebilmek için başarılı bir iş adamı olmanın yanı sıra zengin olabilmeyi hedefleyen Osman Şaşmaz’ın göreceli olarak komik olan macerasını anlatıyor. Şahan ve espirilerini sevenler için iyi seçim olacaktır.

Saul’un Oğlu

Saul’un Oğlu bir dram filmidir. 1944 yılında Auschwitz’deki vahşet kampında geçen hikayade Macar esir Saul Auslander’in hikayesi konu ediliyor. Auschwitz toplama kampında çalışmaya zorlanan Yahudiler’den (Sonderkommando) olan Saul, krematoryum bölümündedir. Günün birinde yakılması için getirilen cesetlerden bir oğlan çocuğu cesedini doğru düzgün bir cenazeyle gömülebilmesi için alıkoyar ve cenazeyi gerçekleştirecek bir haham bulmak için tehlikeli bir maceraya atılır. Dram sevenlerin kaçırmaması gereken filmlerden biri. Filmin başrolünde ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştiren Géza Röhrig bulunuyor.

Room

Imdb puanı 8.3 olan yapım. Emma Donghue‘nun çok satan kitabından sinemaya uyarlanan Gizli Dünya‘nın başrolünde Brie Larson yer alıyor.  Çocuk oyuncu Jack’e ise Jacob Tremblay hayat veriyor.

Yapılan söyleşilerde Emma Donoghue kitabından uyarlanan filmin gerçek bir olay ile bağlantısı olmadığını söylüyor. Filmin konusu ise şöyle; Jack ve annesi dört duvarla çevrili kutu gibi bir odada yaşamaktadırlar. Mutfak, banyo, uyku ve televizyonun aynı metrekarede hayat bulduğu bu karanlık oda, Jack’in tanıdığı tek dünyadır. Küçük bir odaya hapsedilen annenin dramını anlatan Gizli Dünya’da, kaçış için riskli bir plan yapan anne ve oğlunun gerilim ve macerası gözler önüne seriliyor.

Filmin 2016 Altın Küre Adaylıkları ve Ödülleri

 • En İyi Film – Drama
 • En İyi Kadın Oyuncu – Drama
 • En İyi Senaryo

Filmin 2016 Oscar Adaylıkları

 • En iyi Film
 • En İyi Kadın Oyuncu
 • En İyi Yönetmen
 • En iyi Uyarlama Senaryo
Önceki İçerikCthupid Farklı ve Bir O Kadar Kısa Animasyon Filmi
Sonraki İçerikYüzüklerin Efendisi Müzikleri ve Filme Etkisi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.