Yüzüklerin Efendisi Müzikleri ve Filme Etkisi

1101

Yüzüklerin Efendisi müzikleri dinleyen herkesin tüylerini diken diken eden cinsten değil mi? Bu seriyi izlerken gözlerinizi kapatsanız bile yalnızca müzikleri ile sizi etkisi altına alabilecek kalitede ve sürükleyicilikte.

Burada da müziğin filme olan tartışılamaz etkisini görüyor ve müzik kaliteli ise filmin kötü olması gibi bir konunun söz konusu olamayacağını gösteriyor.

- Reklamlar -

Sizi bilmem ama sinematografi bana göre filmin müziklerinden sonra gelir. Müziğe bu kadar önem veren birisi olarak özellikle Yüzüklerin Efendisi serisinde Kanadalı besteci Howard Shore‘un ustalığını da ayakta alkışlarım. Oscar‘da En iyi Özgün Müzik Ödülü sahibi de olan Howard Shore, ne kadar kaliteli bir besteci olduğunu göstermişti.

Yüzüklerin Efendisi serisinin ilk filmde ustalığını gösteren Howard Shore’un karakterlere, mekanlara ve aksiyonlara özel yaptığı bestelerin filmde nasıl bir etki yarattığını göstermek için harika bir video hazırlayan Nerdwriter1‘a teşekkür etmek gerekiyor.

Hep birlikte izliyor, paylaşıyor ve film müzikleriyle aramızı hiç bozmuyoruz. Çünkü film müzikleri candır. Bir tanedir.

İşte Yüzüklerin Efendisi Müzikleri ve Filme Etkisi

Önceki İçerik19 Şubat Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi
Sonraki İçerikSimpsonlar Tüm Bölümleri Aynı Anda İzlemeye Ne Dersin?
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)