20 Mayıs’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

993

Yine geldik bir vizyon gününe ve yine haftanın filmi olarak adlandırabileceğimiz filmi tahmin etmek hiç de zor değil. Ama biz yinede vizyondaki tüm filmleri sıraladıktan sonra 20 Mayıs haftasının favori filmi hakkında detay vereceğiz. Bu hafta vizyona giren film sayısı sekiz. Bu da demek oluyor ki; güzel bir hafta bizi bekliyor. Hala izlememiş olan varsa; Kaptan Amerika‘yı vizyondan kalkmadan izlemenizi hatırlatıyor ve 20 Mayıs haftasına dönüyoruz.

  1. İyi Adamlar
  2. Misafir
  3. 7. Gün
  4. Alamet-i Kıyamet
  5. Başımın Belası
  6. Annemle Geçen Yaz
  7. Yakışıklı Rocky
  8. X-Men: Apocalypse

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

The Nice Guys

The Nice Guys, filminin yönetmen koltuğunda Iron Man 3 ve Kiss Kiss Bang Bang filmlerinin unutulmaz yönetmeni Shane Black oturuyor. 1970’ler Los Angeles’ında, şanslı ama sakar özel dedektif Holland March ve dikkatli araştırmacı Jackson Healy bir gizemi çözmek için bir araya gelişini anlatan filmde başrollerde Ryan Gosling, Russell Crowe, Margaret Qualley var.

- Reklamlar -

Misafir

Misafir filmi, yönetmenliğini Mehmet Eryılmaz‘ın üstlendiği film evrensel bir tema olan anne kız ilişkisini ölüm teması çevresinde merkezine alırken; ülkemizde de oldukça yaygın bir sorunsal olan aile içi cinsel taciz meselesini de alt hikaye bağlamında gündemine alıyor. Dram izlemek isteyenler buyursun.

7 Güc

7. Gün, Kelvin Tong’un yönettiği filmin başrollerini Elizabeth Rice ve Matthew Settle paylaşıyor. Başarılı bir gazetecilik geçmişi olan Jamie, kız kardeşi Anna’nın esrarengiz ölümü üzerine Singapur’a gider ve ölmüş kız kardeşinden gelmeye başlayan e-postalarla araştırmasını derinleştirince Anna’nın ölümünün yüzyıllar öncesine dayanan bir lanet zincirinin parçası olduğu ortaya çıkar. Babil Kulesi efsanesine göre şeytan lanetin 7. gününde yeryüzüne dönmek amacıyla seçtiği kurbanlarını vahşice öldürmektedir.

Alamet-i Kıyamet

Alamet-i Kıyamet, 1999 yılında geçen hikayede, Elif adlı genç bir kadın No:72 apartmanında yaşamaktadır. Yalnız hayat sürdüren Elif, hamiledir. ’99 yılında Türkiye’de ve dünyada kıyamet alametleri gibi sıradışı olaylar yaşanırken, 72 numaralı apartmandaki komşuların ise hepsi birbirinden garip kişilerdir… Elif kıyamet alametleri ile komşularının arasına sıkışmıştır. Oyuncu kadrosunda Büşra Çubukçuoğlu, Funda Ersin, Murat Onuk, Doğuş Gün Demir, Müge Esmeray, Belgi Saygı, Enis Zeytinler ve Sedat Savtak isimlerinin yer aldığı filmin senaryosu ve yönetmenliği ise Doğa Can Anafarta‘ya ait.

Başımın Belası

Başımın Belası, Üniversitede öğretim görevlisi olan Andrew hayatını kaybeden ünlü müzisyen Hunter Miles’ın biyografisini yazmak ister ve müzisyenin eşi Hannah’nın yaşadığı kasabaya giderek ondan yardım almaya karar verir. Ancak Hannah da aynı amaçla çalışıyordur ve bilgilerini bu yabancı adamla paylaşmak konusunda pek istekli değildir. Birbirini son derece antipatik bulan bu ikiliye “kasabanın seksi erkeği” Curtis, Andrew’un New York’tan çıkagelen sevgilisi Finley ve Hannah’nın her konuda abartıya kaçan ailesi de katılınca işler iyice sarpa sarar.Yönetmenliğini Sean Mewshaw’un üstlendiği filmde Rebecca Hall ve Jason Sudeikis başrolleri paylaşıyor.

Annemle Geçen Yaz

Annemle Geçen Yaz, Brezilya’da aile ve sınıf meselelerini yeni, çağdaş ve tempolu bir tarzda ele alan film, Sundance’te başrollerindeki Regina Casé ve Camila Márdila’ya Jüri Oyunculuk Özel Ödülü kazandırmıştı. Filmin yönetmeni Anna Muylaert. Başroller ise  Regina Casé, Camila Márdila, Michel Joelsas. Filmin türü dram.

Yakışıklı Rocky

Yakışıklı Rocky, Nishikant Kamat yönetmenliğindeki film. Başrollerinde John Abraham, Diya Chalwad, Shruti Haasan, Nishikant Kamat ve Sharad Kelkar yer alıyor. Goa’da işlettiği emanetçi dükkanıyla sakin bir yaşam süren Rocky Kabir Ahlawat, küçük Naomi Rocky’nin yan komşusudur. Rocky ile iyi bir ilişkisi olan ve onu önemseyen Naomi, ona samimi bir şekilde “Yakışıklı” şeklinde hitap etmeye ve annesinin onaylamamasına rağmen kendisiyle zaman geçirip yemek yemeye başlar. Bu arada Komiser Dilip, Goa’daki suç faaliyetlerini ve uyuşturucu satışını yürüten en büyük mafya babası Mantoo’nun yeriyle ilgili bilgi almak için Rocky’ye danışır.

X-Men Apocalypse

En çok devam filmi çekilen fantastik bilim-kurgu efsanesi olma yolunda ilerleyen X-Men’in 2016 yılında seyircisiyle buluşan yapımın yönetmen koltuğunda yine Bryan Singer oturacak. X-Men: Apocalypse adıyla vizyona giren filmin kadrosunda yine Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, Nicholas Hoult, James McAvoy,Evan Peters gibi isimler yer alıyor.

Medeniyetin şafağından beri, Apocalypse’e tanrı gözüyle bakılmaktadır. Marvel’in X-Men evreninin ilk ve en güçlü mutantı Apocalypse, birçok mutantın özelliğini kendinde toplayarak ölümsüz ve yenilmez olmuştur. Binlerce yıllık uykusundan uyandığında bulduğu dünya, onu büyük hayal kırıklığına uğratır. Kendine mutantlardan güçlü bir takım oluşturur. İçinde Magneto’nun (Michael Fassbender) da bulunduğu takımın amacı insanoğlunu gezegenden temizlemek ve Apocalypse’in saltanat sürebileceği bir dünya hazırlamaktır.

Fragmanda Xavier’in oturduğu tekerlekli sandalye, 2000 yılında Patrick Stewart’ın oturduğu sandalyenin aynısı. X-Men: Apocalypse Nightcrawler’ın göründüğü ikinci film. Hugh Jackman’ın açıklamasına göre X-Men: Apocalypse ve Untitled Wolverine Sequel Wolverine’i oynayacağı son iki film.

Önceki İçerikCharlize Theron’un Hızlı ve Öfkeli 8’den İlk Görüntüsü Geldi
Sonraki İçerikStar Trek Beyond Yeni Fragmanı Yayınlandı
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.