Listeler 20th Century Fox Marvel Evreni En İyi 10 Oyuncusu

20th Century Fox Marvel Evreni En İyi 10 Oyuncusu

-

20th Century Fox Marvel Evreni ile ilgili bu liste uzun süren toplantıların ve beyin fırtınalarının sonrasında bir kişinin (ben) oylamasıyla oluşturulmuştur. Bu yazıdan sonra MarvelDisney ve DC içerikli listelerle devamını getirerek birlikte küçük bir seriye imza atacağız. “Ne biçim adamsın Suphi ikinci sırada olur mu?“, “Rıza ile Mustafa nerede hayvan herif!?” gibi kırıcı yorumları elimden geldiğince görmezden geleceğimi bildirerek listeye başlıyorum.

Bu liste serinin ilk bölümü olup yalnızca 20th Century Fox Marvel Evreni filmlerini dikkate almaktadır.

20th Century Fox Marvel Evreni En İyileri

10) Liev Schreiber – Sabretooth

20th Century Fox Marvel Evreni En İyi 10 Oyuncusu

Daha sonrasında Ray Donovan isimli dizide boy gösteren Liev Schreiber X-Men Origins: Wolverine‘in nadir iç açıcı noktalarından biriydi. Tekinsizlik uyandıran bir Sabretooth izlemek keyif verse bile bu bir çok izleyicinin gözünde filmi kurtaramadı.

9) Evan Peters – Quicksilver

Süper Kahraman Filmlerinin En İyi Oyuncuları

Karşımıza ilk kez X-Men: Days of Future Past‘ta çıkan Peters, Time in a Bottle şarkısı eşliğinde koştuğu o mükemmel sahne ile bütün dikkatleri üstüne toplamayı başardı. E karakterin tasarımı da bu denli başarılı olunca hepimiz X-Men: Apocalypse‘i gizliden gizliye Quicksilver için bekler olduk. Beklemez olaydık.

8) Halle Berry – Storm

Süper Kahraman Filmlerinin En İyi Oyuncuları

Esmer… Güçlü… Karizmatik… Çekici… X-Men serisinin en ilgi çekici en sevilen karakterlerinden biri olan Storm’un bütün bu özellikleri yalnızca iki oyuncuda bulunabilirdi. Yasemin Esmergül ve Halle Berry. Siz ikinci seçeneği seçtikleri için sevine durun, ben 7. Sırayla listeye devam edeyim.

7) Jennifer Lawrance – Mystique

Süper Kahraman Filmlerinin En İyi Oyuncuları

Jennifer Lawrence‘ı oldum olası sevmem. İyi oyuncudur, güzeldir, komiktir farketmez sevemedim. Düşünceme göre yukarıda yer alan 3 kişiden daha iyi değil rolüyle uyum konusunda. Ancak Jennifer Lawrance’ın 20th Century Fox Marvel Evreni tarafından yapılmış en akıllıca seçim olduğunu reddetmek pek mümkün değil.

6) Ian McKellen – Magneto

Süper Kahraman Filmlerinin En İyi Oyuncuları

Çizgi roman tarihinin en önemli kötü karakterlerinden birini İngiltere’nin en usta oyuncularından biri canlandırırsa ortaya mükemmel bir tehdit çıkacağını Ian McKellen‘ın Magneto’suyla tekrar tekrar hatırladık. İngiliz kötü adamlar eskimez. Bunu bilir bunu söylerim.

20th Century Fox Marvel Evreni En İyi 5’i ise Şu Şekilde:

5) James McAvoy – Genç Xavier

Süper Kahraman Filmlerinin En İyi Oyuncuları

Son zamanlarda en beğenerek izlediğim oyunculardan biri James McAvoy. Kalitesinin ve yeteneğinin yanında X-Men serisinin rahat bir nefes almasında büyük katkısının olması da kendisine duyduğum sempatiyi daha üst noktalara taşıdı. Yeri dolmaz dediğimiz Patrick Stewart’ı özletmeyerek serinin takipçilerine en büyük hediyeyi verdi McAvoy.

4) Michael Fassbender – Genç Magneto

Süper Kahraman Filmlerinin En İyi Oyuncuları

Michael Fassbender‘ın önceden de Inglorius Bastards gibi büyük yapımlarda rol aldığını gördük. Ancak kendisinin X-Men: First Class filminde yakaladığı başarı her oyuncunun kolay kolay başına gelmez diye tahmin ediyorum. Elbette bunun tek sebebi yarı İrlandalı yarı Alman oyuncunun genetik bir mucize olması değildi. Kendilerinden önceki nesil kadar karakterleriyle uyum yakalayarak McAvoy da, Fassbender da oldukça zor bir işin altından büyük başarıyla kalktılar.

3) Patrick Stewart – Xavier

Süper Kahraman Filmlerinin En İyi Oyuncuları

Bu güne kadar herhangi bir X-Men filmi çekilmemiş olsaydı bile bir çok kişi Charles Xavier’a en uygun oyuncunun Patrick Stewart olduğunu söylerdi. Ebedi dost ezeli düşman kalıbının çizgi romanda bulunan karşılığı Magneto ve Xavier’ın kimyasını Ian McKellen’la yakalayan usta oyuncu özellikle Days of Future Past filminde başarısını çok iyi hatırlattı.

2) Ryan Reynolds – Deadpool

Süper Kahraman Filmlerinin En İyi Oyuncuları

Küllerinden bir karakter ancak bu kadar iyi doğabilirdi. İlk kez X-Men Origins Wolverine filminde boy gösteren Deadpool çizgi roman okurları haricinde herkesin gözünde önemsiz bir detaydı. Reynolds’ın çabalarıyla bu karakter bu gün fenomen haline geldi. Paralı asker Wade Wilson rolünden önce de büyük bir isim olmasına rağmen Ryan Reynolds‘ı bu gün Deadpool olarak anmak oyuncunun başarısından başka bir şey değildir bana kalırsa. Bir aktörün karakterini bu denli sevmesi otomatik olarak karakterle bir olmasını sağladı.

1) Hugh Jackman – Wolverine

Süper Kahraman Filmlerinin En İyi Oyuncuları

Uzun süre yok böyle Wolverine olur mu, yok Wolverine çirkin olur laflarını duydum çizgi roman okurlarından. Hiç bir zaman katılmadım. Aynı karakterin farklı çizerlerin ve yazarların yorumlamasıyla birbirinden alakasız onlarca versiyonunu görebiliyoruz. Her zaman çizgi roman uyarlaması filmlere de bu gözle baktım. Belki Logan filmiyle jübile yapacağı için belki de serinin son halkalarında nispeten daha az rol alması sebebiyle değerini ciddi ciddi anlıyoruz. Serinin en ikonik oyuncu tercihi bana kalırsa Hugh Jackman‘dır.

Listeyle hangi noktalarda benzeşiyor, hangi noktalarda ayrışıyorsunuz? Yorum bırakmayı unutmayın. Ayrıca Fantastic Four filmlerinin de 20th Century Fox Marvel Evreni‘a ait olduğunu biliyorum hatırlatmazsanız sevinirim…

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Son içerikler

Cosmos: Possible Worlds, 2020’de Geliyor

7'den 70'e herkesin çok sevdiği Cosmos belgeseli yepyeni bir versiyon ile karşımıza gelmeye hazırlanıyor. Cosmos: Possible Worlds isminin verildiği...

Charlize Theron, Nicole Kidman ve Margot Robbie’li Bombshell’den Fragman Geldi

Başrollerinde Charlize Theron, Nicole Kidman ve Margot Robbie'nin yer aldığı Bombshell filminden fragman geldi. Fox News'ün kurucusu olan Roger...

Al Pacino ve Logan Lerman’lı Hunters’tan İlk Fragman Geldi

Başrollerinde Al Pacino ve Logan Lerman'ın yer aldığı ve Nazi avcılarını canlandırdıkları Amazon dizisi Hunters'tan ilk fragmanı geldi. Ünlü...

Forest Whitaker ve Garret Hedlund’lu Burden Fragmanı

Başrollerinde Forest Whitaker ve Garret Hedlund'un yer aldığı ve gerçek bir hikayeden beyaz perdeye uyarlanan Burden filminin ilk fragmanı...

Terminatör: Kara Kader Fragmanı Geldi

Terminator: Dark Fate (Terminatör: Kara Kader) filminden yetişkinlere hitap eden bol kanlı yepyeni bir fragman yayınlandı. Deadpool filminin de yönetmenliğini...

Pinocchio Filminin Yönetmeni Robert Zemeckis Olabilir Mi?

Disney'in uzunca süredir hazırlığını yaptığı live-action Pinocchio filmi için yönetmen arayışında sona gelmiş. Collider'ın paylaştığı habere göre bu isim...

Bunları kaçırma

Zootopia’dan İlk Fragman!

4 Mart 2016 yılında vizyondaki yerini alacak olan animasyon...

The Dresser fragmanı geldi

The Dresser fragmanı, 30 Mart'ta prömiyerini yapacak olan STARZ...

Bunlar hoşuna gidebilirTem senlik
Sonra ben görmedim olmasın