24 Haziran’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

850

Hala Haziran ama yazın bir hareketini göremedik. Kendimizi denize, havuza atamadığımızdan sinema salonlarına atmaya tam gaz devam gençler! 24 Haziran haftasında vizyona giren film sayısı altı. İçinden bir tanesi ise resmen göz kamaştırıyor. Hemen listelemeye geçelim ve 24 Haziran haftasının filmini anlatalım. Buyurun;

  1. Kurtuluş Günü 2; Yeni Tehdit
  2. Kördüğüm
  3. Muna
  4. Süper Papağan
  5. Bekleyiş
  6. Ninja Kaplumbağalar: Gölgelerin İçinden

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Maggie’s Plan

Orijinal ismi Maggie’s Plan olan Kördüğüm, Rebecca Miller’ın yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği bir yapım. Filmin başrollerinde Travis Fimmel, Julianne MooreEthan Hawke, Greta Gerwig, Bill Hader, Maya Rudolph yer alıyor. Bekar bir kadın olarak tek başına anne olmak isteyen Maggie’nin tüm planları John’a aşık olunca değişir. Tek problem ise tam zamanlı antropolog, yarı zamanlı yazar olan John işinden başka bir şey düşünmeyen bir profesör olan Georgette’le evlidir. İstemeden de olsa olayları iyice karıştıran Maggie arkadaşları da işleri içinden çıkılmaz bir hale sokar.

- Reklamlar -

Bekleyiş

Bekleyiş, yönetmen koltuğunda Muhteşem Güzellik’ten tanıdığımız Piero Messina’nın oturduğu Fransa-İtalya ortak yapımı dram. Başrollerini usta oyuncu Juliette Binoche ve Lou de Laâge paylaşıyor. Filmin kadrosunda Giorgio Colangeli ve Domenico Diele de yer alıyor. Bir anne beklenmedik bir şekilde oğlunun nişanlısıyla Sicilya’daki bir villada karşılaşır ve birbirlerini daha yakından tanımaya çalışırlar. Anna eski zamanlardan kalma bir villada günlerini tek başına geçirmektedir. Bu yalnızlığı bozan tek kişi Pietro’dur. Günlerden bir gün Anna’nın karşısına oğlu Giuseppe’nin kız arkadaşı olduğunu söyleyen bir kız arkadaşı çıkar. Oğlu annesini kendileri ile birlikte birkaç gün tatil yapması için davet eder. Giuseppe’nın yokluğunda zaman geçtikçe bu iki kadın birbirlerini tanımaya başlarlar.

Süper Papağan

Süper Papağan, El Americano: The Movie orijinal ismiyle vizyonda. Aile sirkindeki işlere yardım eden Meksikalı papağan Cuco’nun tek bir hayali vardır; o da televizyonda gördüğü süper kahraman papağan El Americano’nun çılgın numaralarını layıkıyla taklit edebilmektir. Ancak sirk yöneticisi olan babası bir grup kabadayı kuş tarafından tehdit edilip sirkin denetimini onlara kaybeder. Bunun üzerine genç Cuco, zorbalara karşı vereceği mücadeleye El Americano’yu da dahil etmek için Hollywood’a eğlenceli ve bir o kadar da tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta alacağı en büyük ders ise aradığı kahramanın kendi içinde olduğudur.

Muna

Muna, Filistin sorununa el atan ilk yerli film olma özelliği de taşıyor. Yönetmenliğini ilk filmiyle Madrid Film Festivali’ne En İyi Yabancı Film dalında aday olan Serdar Gözelekli’nin üstlendiği yapımda başrolleri Leyla Göksun, Turgay Aydın, Kaan Çakır paylaşıyor. Henüz 6 yaşındaki Gazzeli Muna ve ailesinin yaşadığı ev, İsrail askerlerinin ani baskınına uğrar. Gece baskını sırasında mutfak dolabına saklanarak askerlerden kurtulan Muna, sabah olduğunda evde yapayalnız olduğunu fark eder. Sokaklarda dolaşarak ailesini aramaya başlayan Muna’yı Yeryüzü Doktorları ekibindeki gönüllü doktorlarından biri olan Ela bulur. Ela bu küçük kıza yardım edip ailesini bulmaya kararlıdır. Ela ile doktor arkadaşları Ali ve Süleyman, hem küçük kızın ailesini ararlar, hem de yıkımdaki bir ülkenin dramına şahitlik ederler.

Ninja Kaplumbağalar: Gölgelerin İçinden

Ninja Kaplumbağalar: Gölgelerin İçinden, yapımcı koltuğunda yine Michael Bay oturuyor. Filmin yönetmen koltuğunda David Green otururken, filmin oyuncu kadrosunda Megan Fox, Will Arnett, Laura Linney, Stephen Amell, Tyler Perry, Noel Fisher, Jeremy Howard, Pete Ploszek, Alan Ritchson, Brian Tee, Stephen “Sheamus” Farrelly ve Gary Anthony Williams yer alıyor.

İlk filmde birlik olup ezeli düşmanları Shredder’ın planlarını alt eden kaplumbağalar New York şehrini koruma görevini daha da deneyimli olarak sürdürüyor. Hapishaneden kaçan Shredder dünyayı ele geçirmek için çılgın Bilim adamı Baxter Stockman ve iki ahmak fedai Bebop ile Rocksteady ile elele verir. Kaplumbağalarımız, maskeli kahraman Casey Jones ve gazeteci April’ın yardımıyla kötü ekibi alt etmeye çalışırken bu kez de Shredder ile benzer amaçları güden ancak ondan çok daha güçlü olan Krang’le karşılaşırlar.

Independence Day: Resurgence

Roland Emmerich imzalı 1996 yapımı Oscar Ödüllü Kurtuluş Günü’nün 20 yıl ardından gelen devam filminin yönetmenliğini bir kez daha Emmerich üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda Liam Hemsworth, Charlotte Gainsbourg, Joey King gibi yeni isimler bulunurken, Vivica A. Fox  ve Jeff Goldblum ilk filmdeki rolleri için geri dönüyor. İlk filmin başrollerinden Will Smith ise filmde yer almıyor. Uzaylıların dünyayı istila etmeye geldiği bir temayı işleyen ilk film gibi. 2. halkası da aradan geçen 20 yılın ardından tekrar dünyayı istila etmeye karar veren uzaylı ırkını geri getiriyor.

Görsel bir şölen olacağı fragmanından belli olan yapımı bir tek gidip görüp yorumlamak kaldı. Umalım ki hayal kırıklığı olmasın. Dünya bir kez daha yok oluşun eşiğine gelmişken tanıdık ve yeni kahramanlar bir kez daha dünyayı kurtarmak için elele veriyor.

Önceki İçerikPopüler Kültür Arabaları Mad Max Tarzında Tasarlansaydı
Sonraki İçerikMinecraft Filmi Çıkış Tarihi Belli Oldu
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.