24 Temmuz’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1416

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Es-mi-yor. Bu yüzden şu an hayal edebildiğim tek şey klimalı güzel bir sinema salonu ve 10 numara bir film. Bu hafta vizyona sekiz film girdi çoğu da ele avuca gelir bir yapım değil. Lakin bulacağız bir şeyler. Öncelikle hangi filmler gelmiş bakalım sonra filmimizi seçeriz.

  1. Kağıttan Kentler
  2. İki Aşk Arasında
  3. Darağacı
  4. Son 5 Yıl
  5. Beden
  6. Kutupta Macera
  7. Acemi Çapkın
  8. Deccal

Şöyle bir bahsetmek gerekirse; Deccal yaz sıcağında hiç çekilmeyecek bir korku filmi. Zaten korku filmi dediğin ancak … Yok izlenmez hiçbir koşulda. Ki Darağacı da aynı şekilde yazmaya niyetim olmayan filmlerden. İki Aşk Arasında; Jessica Alba, Salma Hayek ve Pierce Brosnan‘ın baş rollerde yer aldığı orta düzey bir romantik komedi. Hiç izlenmeyecek gibi değil, kız arkadaşlarınızı kırmamak adına gidebilirsiniz beyler! IMDB puanı 6.2

- Reklamlar -

Son 5 Yıl, IMDB puanı 6.0 olan bir romantik komedi ama aynı zamanda da müzikal. Zaten Anna Kendrick varsa mutlaka müzik içerikli bir yapım olduğunu anlıyorum artık. Kutupta Macera, masalsı bir içerikle sunulmuş ve daha çok miniklere hitap ediyor. Benim nedense aklıma hemen Narnia Günlükleri geldi. Neden bilmiyorum.

Acemi Çapkın, tam bir ponçik çift filmi. Bence izlenmeye değer ama haftanın filmi olacak kadar değil. Beden, bir polis dedektifi ve anoreksiya hastası olan kızının hayatını ve karşılarına şans eseri çıkan terapistin hikayesini konu alıyor. Haftanın filmi ise Kağıttan Kentler.

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Kağıttan Kentler

IMDB puanı 7.1 olan ve yönetmenliğini Jake Schreier‘ın yaptığı film oldukça dikkat çekici ve izlenesi. Filmin kadrosunda Cara Delevingne, Nat Wolff, Halston Sage, Cara Buono, Caitlin Carver gibi isimler yer alıyor ve tam bir gençlik filmi. Romantizm, dram ve macerayı iç içe yaşatan film, haftanın en iyisi.

Filmin konusu şöyle; Quentin’in en büyük hayali Margo adındaki kızın hayatına girebilmek ve onunla mutlu bir hayat yaşamaktır. Hayali gerçekleşmez çünkü Margo oldukça maceracı bir kişidir, Quentin ise, her şeyi tam yeri tam zamanında yapmaya alışmış biri. Fakat hepsi 9 yıl sonra, Margo’nun gelip Quentin’den bir konuda yardım istemesi ile değişecektir.

Önceki İçerikEski Sevgilinizi Hatırlatacak En İyi 10 Film
Sonraki İçerikMutlaka İzlenmesi Gereken 15 Animasyon Filmi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.