Eski sevgilinizi hatırlatacak en iyi 10 film

1
18444

Romantik film izlemek demek, eski sevgiliyi hatırlamak demektir. Aksini iddia eden listeye bakmasın. Tamam tamam baksın ama bizce öyle. Ne zamanki bir kişi ağlamak, salya sümük olmak veya mesaj atmak isterse, açar romantik film izler. Biz de eski sevgiliyi hatırlayabileceğiniz ve bundan çok da memnun olmayacağınız filmleri, kendimize göre en az hatırlatandan en fazla hatırlatana doğru sıraladık. (Lütfen listeyi sonlandırın.) Buyurun listeye;

Eski sevgilinizi hatırlatacak en iyi 10 film

10. Ghosts of Girlfriends Past (Hayalet Sevgililerim)

hayalet sevgililerim

Mark Waters‘ın yönetmenliğini üstlendiği ve Jennifer Garner, Matthew McConaughey, Michael Douglas gibi isimlerin baş rolleri paylaştığı bu romantik komedi, tam da eski sevgiliyi anıp ‘ohh’ çekmelik. Connor Mead, özgürlüğüne düşkün, eğlenceli ve kadın manyağı bir paparazzidir. Her şey yolunda giderken, amcası Wayne’nin hayaletinin onu ziyaret etmesiyle kendisini sorgulayacak. Ayrıca onu ziyaret eden sadece amcası da olmayacak…

9. My Super Ex-Girlfriend (Eski Süper Sevgilim)

eski süper sevgili

Romantizm ve bilim-kurgu ögelerini bir arada bulunduran film, 2006 yapımı. Eski gibi görünse de günümüz romantik komedilerinden oldukça farklı ve iyi olan yapımın yönetmeni Ivan Reitman. Baş rollerini Uma Thurman, Luke Wilson, Anna Faris’in üstlendiği filmin konusu şöyle; Gerçek adı Jenny Johnson olan bu son derece çekici ve güzel kadın, Matt Saunders’ın rüyalarının kadınıdır. Bu yüzden tüm bu süperlikler ve direnmeler onu çok da vazgeçirmez. Eski sevgilinize süper demek istemiyorum. Yanlış anlamayın 🙂

8. Beni Unutma

beni unutma

Araya bir Türk filmi katalım dedik. Çok da fena sayılmayan bir yapım olan Beni Unutma’nın yönetmenliğini Özer Kızıltan üstlenmiş. Olcay ve Sinan adlı iki genç, ikisi de henüz bekar ama ikisi de aşka olan inançlarını kaybetmiş insanlardır. Üstelik yeni bir ilişkiye başlayacakları zaman da eski ilişkilerinin gölgesinden çıkamazlar. ‘Taaam ben’ diyorsanız, buyurun sizi böyle alalım. Pişman olmazsınız. Hem de deneyim olur.

7. Blue Valentine (Aşk ve Küller) 

blue valentine

Romantizm ve dram ögelerini bir arada tutan film, 2011 yapımı ve oldukça ses uyandırdı. Ama siz hala izlemediyseniz mutlaka bir göz atın ve geçmişe gidin derim. Yönetmenliğini Derek Cianfrance‘ın gerçekleştirdiği ve Ryan Gosling, Michelle Williams, Mike Vogel gibi isimlerin baş rolleri paylaştığı film, oldukça iyi işlenmiş. Dean ve Cindy’nin evliliklerinin getirdiği hayal kırıklıkları ve çiftin, gençlik yıllarına ve birbirlerine aşık oldukları zamanları hatırlamaya çalışmalarını konu alır.

6. The Vow (Aşk Yemini)

the vow

Michael Sucsy‘nin yönetmenliğini üstlendiği ve Rachel McAdams, Channing Tatum, Jessica Lange‘in baş rollerini paylaştığı romantik yapım, zamanın en iyilerinden. Paige ve Leo bir gece arabada evlerine dönerlerken, bir trafik kazası geçirirler ve Paige hafızasını kaybeder. Leo şimdi her şeye yeniden başlayarak Paige’in sevgisini yeniden kazanmaya çalışacaktır. Kimse bunu sizin için yapmaz canlarım ayal kurmayın. Hele eski sevgiliniz hiç. Ama bir umuttur diye geleceğe bakın, belki de böyleleri vardır.

5. Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Sil Baştan)

sil bastan

Sevgilisinin hafızasını sildirdiğini ve onu hatırlamadığını öğrenen adam, kendisi de aynı işlemi yaptırmak için başvurur fakat sonuçları pek de iyi olmayacaktır. Hafıza silme işlemi içerisinde sevgilisiyle tüm yaşadıkları gözler önüne serilir. Tam da eski sevgiliyi hatırlayıp şangır şangır ağlamalık. Filmin yönetmeni Michel Gondry ve baş rollerde Jim Carrey ve Kate Winslet var. Şiddetle tavsiyemdir.

4. A Walk To Remember

walk to remeber

Serseri  Landon Carter ve hasta Jamie’nin yaşadığı inanılmaz aşkı anlatan film, ağlatma garantili. Eğer siz de sevgilinizden vazgeçemiyorsanız, millet ne aşklar yaşıyor da ölmüyor görü diye bu filmi kesin izleyin. Adam Shankman yönetmen koltuğunda otururken baş rollerde Mandy Moore ve Shane West var.

3. 500 Days of Summer (Aşkın 500 Günü) 

aşkın 50 günü

Joseph Gordon-Levitt ve Zooey Deschanel‘i baş rollerde gördüğümüz film, tam uyuz olmalık. Ne zaman bu film aklıma gelse, sövüyorum ama birkaç kez izlemişliğim var. Alışılmamış türde bir romantik komedi olan filmin yönetmeni Marc Webb. 2009 yapımı filmin konusu ise, aşk adamı olan Tom Hansen ve aşka inanmayan Summer’ın hikayesi.

2. Love, Rosie

love

Christian Ditter‘ın yönetmenliğini yaptığı ve Lily Collins, Sam Claflin, Christian Cooke gibi başarılı isimlerin baş rolleri paylaştığı film hayata bakış açınızı değiştirebilir. Cecelia Ahern’in “Where Rainbows End” adlı çok satan romanından uyarlanan film, ikinci şans vermeyi ve bunun zorluklarını anlatıyor. Bence kimse ikinci bir şansı hak etmez ama yine de siz bilirsiniz…

1. Bears

bears

Alaska dağlarında yaşayan ayıların hayatı üzerine bir belgesel… Bence eski sevgilinizi hatırlamak istiyorsanız, bu 1 saat 18 dakikalık belgeseli kaçırmayın.