26 Haziran’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1502

Günlerden bir gün, Haziran ayının sonunda yine bir Kasım sabahına uyanmış hissiyatı ile kalktık ve yapacak hiçbir şeyimiz yok. Vizyondaki filmlere baktık, hangisini izlesek diye kara kara düşünürken o da nesi, bir site izlenesi filmi ayaklarımıza sermiş :) Bu dandik hafta sonu öğleninde size haftanın izlenesi filmini sunmaktan ‘Onur‘ duyarız efendim.

Bu hafta vizyona giren 10 film var. Öncelikli olarak filmleri listeliyor, ardından da bu hafta gidip görmemiz gereken iki filmin detaylarını paylaşıyoruz.

  • Terminatör: Genisys
  • Araftaki Ev
  • Onur
  • Karanlık Yerler
  • Escobar: Kayıp Cennet
  • McFarland
  • Alkarısı: Cinnet
  • Kıvırcık: Ay Macerası
  • Kurbağa Prens
  • Taksi: Tahran

Bana göre bu hafta vizyona giren iki animasyon da çok elle tutulur değil. Ama olaki bir ufak yeğeniniz vs varsa, tabi ki alıp götürüp kapıda bekleyebilir ve dışarıdan duyduğunuz seslerle yetinebilirsiniz. Korku filmleri olan Cinnet ve Karanlık Yerler artık alışmış olduğunuz üzere benim önerebileceğim film kategorisine asla giremeyeceklerden. Geriye kaldı efsane Terminator ve sevilesi dram Onur.

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

2Terminator Genisys

- Reklamlar -

IMDB puanı 7.6 olan efsane seri Terminator: Genisys ile geri döndü. Terminatör: Genisys Terminatör serisinin beşinci filmi olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda üçleme olarak planlanan bir serinin de ilk halkası. Arnold Schwarzenegger‘in yine baş rolde yer aldığı filmde aynı zamanda Uyumsuz serisinin asi çocuğu Jai Courtney, biricik Khaleesi’miz Emilia Clarke ve Whiplash‘in starı J.K. Simmons var.

3 boyutlu olarak sinemalarda gösterilecek ilk Terminatör filmi olan yapım aynı zamanda tamamı dijital olarak çekilen ve anamorfik objektiflerle çekilen ilk filmi. Alan Taylor tarafından yönetilen bu bilim-kurgu, Mad Max’in üzerinden çok zaman geçmeden vizyondaki yerini aldı ama bizce çok daha fazla gişe yapacak.

135 dakika süren filmin yapımcılığında James Cameron var. Konu ise şöyle; Yıl 2029… John Connor, makineler imparatorluğu Skynet‘in ölümcül gücüne karşı savaşmaktadır. Bu sırada John Connor, sadık dostu Çavuş Kyle Reese’i 1983 yılına geri gönderir ve bir robot tarafından takip edilmekte olan annesi Sarah Connor‘ı kurtarması için görevlendirir. Bu sayede insan ırkının geleceğini kurtarmış olacaktır. Fakat beklenmedik olaylar zaman çizgisinde kırılmaların yaşanmasına sebep olur. Reese yeni düşmanlarına karşı geleceği yeniden başlatacaktır.

Önceki İçerikBeyonce ‘Yenilmez’ Oluyor
Sonraki İçerikLucy 2 Filmi Geliyor
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.