26 Haziran’da vizyona giren izlenesi film önerisi

0
1124

Günlerden bir gün, Haziran ayının sonunda yine bir Kasım sabahına uyanmış hissiyatı ile kalktık ve yapacak hiçbir şeyimiz yok. Vizyondaki filmlere baktık, hangisini izlesek diye kara kara düşünürken o da nesi, bir site izlenesi filmi ayaklarımıza sermiş :) Bu dandik hafta sonu öğleninde size haftanın izlenesi filmini sunmaktan ‘Onur‘ duyarız efendim.

Bu hafta vizyona giren 10 film var. Öncelikli olarak filmleri listeliyor, ardından da bu hafta gidip görmemiz gereken iki filmin detaylarını paylaşıyoruz.

26 Haziran’da Vizyona Giren Filmler 

  • Terminatör: Genisys
  • Araftaki Ev
  • Onur
  • Karanlık Yerler
  • Escobar: Kayıp Cennet
  • McFarland
  • Alkarısı: Cinnet
  • Kıvırcık: Ay Macerası
  • Kurbağa Prens
  • Taksi: Tahran

Bana göre bu hafta vizyona giren iki animasyon da çok elle tutulur değil. Ama olaki bir ufak yeğeniniz vs varsa, tabi ki alıp götürüp kapıda bekleyebilir ve dışarıdan duyduğunuz seslerle yetinebilirsiniz. Korku filmleri olan Cinnet ve Karanlık Yerler artık alışmış olduğunuz üzere benim önerebileceğim film kategorisine asla giremeyeceklerden. Geriye kaldı efsane Terminator ve sevilesi dram Onur. 

Haftanın izlenesi film önerisi -1: Terminator Genisys

terminator genisys - izlenesi film

IMDB puanı 7.6 olan efsane seri Terminator: Genisys ile geri döndü. Terminatör: Genisys Terminatör serisinin beşinci filmi olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda üçleme olarak planlanan bir serinin de ilk halkası. Arnold Schwarzenegger‘in yine baş rolde yer aldığı filmde aynı zamanda Uyumsuz serisinin asi çocuğu Jai Courtney, biricik Khaleesi’miz Emilia Clarke ve Whiplash‘in starı J.K. Simmons var.

3 boyutlu olarak sinemalarda gösterilecek ilk Terminatör filmi olan yapım aynı zamanda tamamı dijital olarak çekilen ve anamorfik objektiflerle çekilen ilk filmi. Alan Taylor tarafından yönetilen bu bilim-kurgu, Mad Max’in üzerinden çok zaman geçmeden vizyondaki yerini aldı ama bizce çok daha fazla gişe yapacak.

135 dakika süren filmin yapımcılığında James Cameron var. Konu ise şöyle; Yıl 2029… John Connor, makineler imparatorluğu Skynet‘in ölümcül gücüne karşı savaşmaktadır. Bu sırada John Connor, sadık dostu Çavuş Kyle Reese’i 1983 yılına geri gönderir ve bir robot tarafından takip edilmekte olan annesi Sarah Connor‘ı kurtarması için görevlendirir. Bu sayede insan ırkının geleceğini kurtarmış olacaktır. Fakat beklenmedik olaylar zaman çizgisinde kırılmaların yaşanmasına sebep olur. Reese yeni düşmanlarına karşı geleceği yeniden başlatacaktır.

Terminator Genisys Filminin Fragmanı

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=jNU_jrPxs-0]

Terminator Genisys Filminin Fotoğrafları

 Haftanın izlenesi film önerisi 2: Onur (Pride)

pride-filmi

Gerçek olaylardan esinlenerek yaratılan film, 1984 yılında İngiliz madencilerin yaptığı eyleme destek olan bir grup eşcinsel aktivistin hikayesini ele alıyor. IMDB puanı 7.3 olan bu yapım dram ve komediyi iç içe yaşatıyor.

120 dakikalık filmin yönetmen koltuğunda Matthew Warchus var. Baş rollerde ise; Bill Nighy,  Imelda Staunton,  Dominic West,  Andrew Scott ve Joseph Gilgun gibi isimleri görüyoruz. Konudan bahsetmek gerekirse; 1984 yılında, 20 yaşındaki gey Joe, Bromley’den Londra’ya Onur Yürüyüşü’ne katılmak için gelir ve bir grup genç ile tanışır.  Aynı günlerde maden işçileri çalışma koşulları nedeniyle greve gitmiştir ve dönemin başbakanı Margaret Thatcher tarafından fazla anlayış göremezler. Bu iki grup bir araya gelir ve güçlerini birleştirirler.

İngiliz yapımı film, 2015 Altın Küre Ödülleri En İyi Film (Komedi ya da Müzikal) Adayı, 2015 BAFTA Ödülleri En İyi Çıkış Yapan İngiliz Senarist, Yönetmen ya da Yapımcı Ödülü, 2014 İngiliz Bağımsız Film Ödülleri En İyi Bağımsız Film, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve 2014 Cannes Film Festivali Queer Palm Ödülü sahibi.

”Bu arada 28 Haziran 2015 tarihinde ülkemizde de LGBT Onur Yürüyüşü gerçekleştirilecektir.”

Onur (Pride) Filminin Fragmanı

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=6w8sJPq8_d4]

Onur (Pride) Filminin Fotoğrafları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz